REKLAMA
REKLAMA

Procesja Bożego Ciała w Sanoku. RETRANSMISJA (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Dziś jedno z najważniejszych świąt dla każdego katolika. Boże Ciało. Z tej okazji, ulicami Sanoka przejdą setki, a może nawet tysiące wiernych. Tradycyjna procesja  wyruszy tuż po zakończeniu mszy świętej, którą zaplanowano na godzinę 10:00. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z fragmentu procesji.

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA. SANOK 2018

W czwartek, 31 maja, przypada uroczystość Najświętszego Serca i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. O godzinie 10.00, w kościele Chrystusa Króla rozpocznie się uroczysta Msza święta koncelebrowana przez Kapłanów Miasta, po której wyruszy procesja do kościoła Farnego w Sanoku (parafia pw. Przemienienia Pańskiego).

Tradycyjnie, już od wielu już lat w dużych miastach jest tylko jedna procesja eucharystyczna, która powinna jednoczyć wszystkich wierzących. Zachęcamy do udziału w tej Mszy świętej i procesji oraz do godnego w niej uczestnictwa. Starajmy się nie rozmawiać, aby dać świadectwo swojej wiary, uwielbienia i szacunku dla Najświętszego Sakramentu – przekazują organizatorzy procesji.

Zapraszane są szczególnie dzieci pierwszokomunijne. Proszone są, aby przyszły w strojach komunijnych. Tradycyjnie, dziewczynki sypią kwiaty, a chłopcy dzwonią.

31-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)