REKLAMA
REKLAMA

Procesja Bożego Ciała w Sanoku. RETRANSMISJA (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Dziś jedno z najważniejszych świąt dla każdego katolika. Boże Ciało. Z tej okazji, ulicami Sanoka przejdą setki, a może nawet tysiące wiernych. Tradycyjna procesja  wyruszy tuż po zakończeniu mszy świętej, którą zaplanowano na godzinę 10:00. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z fragmentu procesji.

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA. SANOK 2018

W czwartek, 31 maja, przypada uroczystość Najświętszego Serca i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. O godzinie 10.00, w kościele Chrystusa Króla rozpocznie się uroczysta Msza święta koncelebrowana przez Kapłanów Miasta, po której wyruszy procesja do kościoła Farnego w Sanoku (parafia pw. Przemienienia Pańskiego).

Tradycyjnie, już od wielu już lat w dużych miastach jest tylko jedna procesja eucharystyczna, która powinna jednoczyć wszystkich wierzących. Zachęcamy do udziału w tej Mszy świętej i procesji oraz do godnego w niej uczestnictwa. Starajmy się nie rozmawiać, aby dać świadectwo swojej wiary, uwielbienia i szacunku dla Najświętszego Sakramentu – przekazują organizatorzy procesji.

Zapraszane są szczególnie dzieci pierwszokomunijne. Proszone są, aby przyszły w strojach komunijnych. Tradycyjnie, dziewczynki sypią kwiaty, a chłopcy dzwonią.

31-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)