REKLAMA
REKLAMA

RANKING PERSPEKTYW: Tytuł Srebrnej Szkoły 2018 dla I LO oraz „Ekonomika”

Poznaliśmy wyniki jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Kapituła konkursu w skład której wchodzą przedstawiciele trzech środowisk edukacyjnych: przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) wybrała najlepsze licea ogólnokształcące i technika w kraju.

Głównym kryterium oceny, tak dla techników, jak i liceów, były wyniki maturalne, z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, osiągnięcia szkół w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych oraz – w przypadku techników – wyniki egzaminów zawodowych.

Wśród najlepszych znalazły się dwie nasze szkoły. I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku, które, można powiedzieć, przyzwyczaiło nas do obecności wśród najlepszych oraz Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku, szkoła, która w tym roku wyjątkowo zasługuje na wysokie uznanie, gdyż awansowała o prawie 150 miejsc i weszła do najlepszych 300 polskich techników.

Sanocka „Jedynka” uplasowała się na 200 miejscu w kraju na 500 najlepszych liceów (przeanalizowano wyniki 2186 liceów ogólnokształcących). W województwie podkarpackim zajęła wysokie 8 miejsce na liście 50 najlepszych liceów.

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku / foto: archiwum I LO

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku / foto: archiwum I LO

Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku znalazło się na wysokim 158 miejscu w kraju wśród 300 najlepszych techników (przeanalizowano wyniki 1743 techników). W województwie podkarpackim zajęło 7 miejsce na liście 18 najlepszych techników.

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Znalezienie się wśród najlepszych świadczy nie tylko o wysokich wynikach młodzieży w nauce, ale również o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę i ambitnych uczniów.

Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku (Ekonomik) zajęło 7. miejsce na Podkarpaciu w rankingu Perspektyw. To daje 158. lokatę w Polsce. jeżeli chodzi o te szkołę to ogromy sukces. W poprzednich dwóch latach placówka nie była klasyfikowana, znajdują się poza pierwszą 300.

ys1

Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku / foto: archiwum Esanok.pl

Poza pierwsza pięćsetką (ranking krajowy) znalazło się II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku, zajmując jednocześnie 33. lokatę w województwie. Zwycięzcą tegorocznego rankingu, podobnie jak przed rokiem i przed dwoma laty, zostało XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. W naszym województwie palma pierwszeństwa przypadła LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie (26 miejsce w Polsce).

Wśród techników najlepsze okazało się Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu. Na Podkarpaciu bezkonkurencyjne jest z kolei Technikum nr 5 w ZS Ponadgimnazjalnych w Krośnie (6. miejsce w Polsce).

Ze szkół średnich z naszego regionu Tytuł Srebrnej Szkoły przypadł również Technikum Leśnemu w ZS Leśnych w Lesku. 6 miejsce w województwie i 156. lokata w Polsce.

Pozostałe sanockie technika nie zostały sklasyfikowane w rankingu.

red. / Powiat Sanocki

10-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)