REKLAMA
REKLAMA

RANKING PERSPEKTYW: Tytuł Srebrnej Szkoły 2018 dla I LO oraz „Ekonomika”

Poznaliśmy wyniki jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Kapituła konkursu w skład której wchodzą przedstawiciele trzech środowisk edukacyjnych: przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) wybrała najlepsze licea ogólnokształcące i technika w kraju.

Głównym kryterium oceny, tak dla techników, jak i liceów, były wyniki maturalne, z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, osiągnięcia szkół w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych oraz – w przypadku techników – wyniki egzaminów zawodowych.

Wśród najlepszych znalazły się dwie nasze szkoły. I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku, które, można powiedzieć, przyzwyczaiło nas do obecności wśród najlepszych oraz Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku, szkoła, która w tym roku wyjątkowo zasługuje na wysokie uznanie, gdyż awansowała o prawie 150 miejsc i weszła do najlepszych 300 polskich techników.

Sanocka „Jedynka” uplasowała się na 200 miejscu w kraju na 500 najlepszych liceów (przeanalizowano wyniki 2186 liceów ogólnokształcących). W województwie podkarpackim zajęła wysokie 8 miejsce na liście 50 najlepszych liceów.

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku / foto: archiwum I LO

I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku / foto: archiwum I LO

Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku znalazło się na wysokim 158 miejscu w kraju wśród 300 najlepszych techników (przeanalizowano wyniki 1743 techników). W województwie podkarpackim zajęło 7 miejsce na liście 18 najlepszych techników.

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Znalezienie się wśród najlepszych świadczy nie tylko o wysokich wynikach młodzieży w nauce, ale również o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę i ambitnych uczniów.

Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku (Ekonomik) zajęło 7. miejsce na Podkarpaciu w rankingu Perspektyw. To daje 158. lokatę w Polsce. jeżeli chodzi o te szkołę to ogromy sukces. W poprzednich dwóch latach placówka nie była klasyfikowana, znajdują się poza pierwszą 300.

ys1

Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku / foto: archiwum Esanok.pl

Poza pierwsza pięćsetką (ranking krajowy) znalazło się II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku, zajmując jednocześnie 33. lokatę w województwie. Zwycięzcą tegorocznego rankingu, podobnie jak przed rokiem i przed dwoma laty, zostało XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. W naszym województwie palma pierwszeństwa przypadła LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie (26 miejsce w Polsce).

Wśród techników najlepsze okazało się Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu. Na Podkarpaciu bezkonkurencyjne jest z kolei Technikum nr 5 w ZS Ponadgimnazjalnych w Krośnie (6. miejsce w Polsce).

Ze szkół średnich z naszego regionu Tytuł Srebrnej Szkoły przypadł również Technikum Leśnemu w ZS Leśnych w Lesku. 6 miejsce w województwie i 156. lokata w Polsce.

Pozostałe sanockie technika nie zostały sklasyfikowane w rankingu.

red. / Powiat Sanocki

10-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)