REKLAMA
REKLAMA

Piotr Michalski zdobył medal mistrzostw Europy w rosyjskiej Kołomnie

Podczas zakończonych przed kilkoma dniami mistrzostw Europy w rosyjskiej Komłomnie, polscy panczeniści zdobyli dwa brązowe medale w rywalizacji drużynowej. W jednej z medalowych ekip był zawodnik Górnika Sanok – Piotr Michalski. 

Oprócz naszego krajana w składzie drużyny, która stanęła na najniższym stopniu podium w sprincie, byli Artur Nogal i Sebastian Kłosiński. Mimo nieobecności Artura Wasia, nasi sprinterzy wykręcili dobry czas 1.21,29 i chociaż był to czwarty wynik odnotowany tego dnia, po dyskwalifikacji Holendrów to Polacy mogli cieszyć się z brązowych medali. Najlepsza była Rosja, a drugie miejsce przypadło Finlandii.

Na trzecim miejscu sklasyfikowana została także drużyna męska na długim dystansie, w składzie Zbigniew Bródka, Jan Szymański i Adrian Wielgat. Polacy uzyskali czas 3.52,60. Lepsi byli tylko Holendrzy i Rosjanie.

Niestety w startach indywidualnych Piotr Michalski nie wypadł już tak dobrze. Jedenaste miejsca na dystansach 500 i 1000 metrów, to z pewnością wyniki poniżej możliwości aktualnego Mistrza Polski. Jednak teraz najważniejszym celem sanoczanina są zapewne dobre występy na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang, które wystartują za niespełna miesiąc. Liczymy na to, że to własnie tam panczenista Górnika Sanok pokaże pełnie swojego talentu i umiejętności.

michalski1

Piotr Michalski / foto. Tomasz Sowa

10-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)