REKLAMA
REKLAMA

Piotr Michalski zdobył medal mistrzostw Europy w rosyjskiej Kołomnie

Podczas zakończonych przed kilkoma dniami mistrzostw Europy w rosyjskiej Komłomnie, polscy panczeniści zdobyli dwa brązowe medale w rywalizacji drużynowej. W jednej z medalowych ekip był zawodnik Górnika Sanok – Piotr Michalski. 

Oprócz naszego krajana w składzie drużyny, która stanęła na najniższym stopniu podium w sprincie, byli Artur Nogal i Sebastian Kłosiński. Mimo nieobecności Artura Wasia, nasi sprinterzy wykręcili dobry czas 1.21,29 i chociaż był to czwarty wynik odnotowany tego dnia, po dyskwalifikacji Holendrów to Polacy mogli cieszyć się z brązowych medali. Najlepsza była Rosja, a drugie miejsce przypadło Finlandii.

Na trzecim miejscu sklasyfikowana została także drużyna męska na długim dystansie, w składzie Zbigniew Bródka, Jan Szymański i Adrian Wielgat. Polacy uzyskali czas 3.52,60. Lepsi byli tylko Holendrzy i Rosjanie.

Niestety w startach indywidualnych Piotr Michalski nie wypadł już tak dobrze. Jedenaste miejsca na dystansach 500 i 1000 metrów, to z pewnością wyniki poniżej możliwości aktualnego Mistrza Polski. Jednak teraz najważniejszym celem sanoczanina są zapewne dobre występy na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang, które wystartują za niespełna miesiąc. Liczymy na to, że to własnie tam panczenista Górnika Sanok pokaże pełnie swojego talentu i umiejętności.

michalski1

Piotr Michalski / foto. Tomasz Sowa

10-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)