REKLAMA
REKLAMA

REGION: Seria wpadek przemytników bursztynu (FOTO)

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) podczas kontroli na przejściach granicznych w Korczowej i Budomierzu udaremnili przemyt 53 kg bursztynu. Do ukrycia bursztynu posłużyły sprawcom przemytu samochodowe skrytki.

Na blisko 20 kg nieoszlifowanego bursztynu natrafili funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej podczas kontroli osobowego mercedesa wjeżdżającego do Polski przez przejście graniczne w Budomierzu, w niedzielę 14 października br. Towar, do własności którego przyznał się kierowca pojazdu, ukryty był w zbiorniku paliwa.

Działania kontrolne funkcjonariuszy podczas minionego weekendu to także udaremnienie próby przemytu bursztynu na przejściu granicznym w Korczowej. Podczas służby nocnej 12/13 października br. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skierowali tam do szczegółowej kontroli wjeżdżającą do Polski mazdę na polskich numerach rejestracyjnych. Rewizja pojazdu zakończył się wykryciem blisko 13 kg bursztynu, ukrytego przed kontrolą w nadkolach pojazdu.

Kilka dni wcześniej (8 października br.) podczas kontroli na przejściu granicznym w Budomierzu, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej udaremnili przemyt prawie 20 kg bursztynu, które usiłował przemycić podróżujący do Polski mężczyzna, ukrywając niezgłoszony do kontroli celnej towar w drzwiach samochodu.

We wszystkich przypadkach, przeciwko podejrzanym o przemyt obywatelom Ukrainy wszczęte zostały postępowania karne- skarbowe.

To kolejne w tym roku próby przemytu bursztynu udaremnione przez funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej podczas kontroli na polsko- ukraińskich przejściach granicznych w woj. podkarpackim. W 2017 roku, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali łącznie 424 kg bursztynu.

 

źródło: KAS

16-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)