REKLAMA
REKLAMA

REGION: Seria wpadek przemytników bursztynu (FOTO)

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) podczas kontroli na przejściach granicznych w Korczowej i Budomierzu udaremnili przemyt 53 kg bursztynu. Do ukrycia bursztynu posłużyły sprawcom przemytu samochodowe skrytki.

Na blisko 20 kg nieoszlifowanego bursztynu natrafili funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej podczas kontroli osobowego mercedesa wjeżdżającego do Polski przez przejście graniczne w Budomierzu, w niedzielę 14 października br. Towar, do własności którego przyznał się kierowca pojazdu, ukryty był w zbiorniku paliwa.

Działania kontrolne funkcjonariuszy podczas minionego weekendu to także udaremnienie próby przemytu bursztynu na przejściu granicznym w Korczowej. Podczas służby nocnej 12/13 października br. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skierowali tam do szczegółowej kontroli wjeżdżającą do Polski mazdę na polskich numerach rejestracyjnych. Rewizja pojazdu zakończył się wykryciem blisko 13 kg bursztynu, ukrytego przed kontrolą w nadkolach pojazdu.

Kilka dni wcześniej (8 października br.) podczas kontroli na przejściu granicznym w Budomierzu, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej udaremnili przemyt prawie 20 kg bursztynu, które usiłował przemycić podróżujący do Polski mężczyzna, ukrywając niezgłoszony do kontroli celnej towar w drzwiach samochodu.

We wszystkich przypadkach, przeciwko podejrzanym o przemyt obywatelom Ukrainy wszczęte zostały postępowania karne- skarbowe.

To kolejne w tym roku próby przemytu bursztynu udaremnione przez funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej podczas kontroli na polsko- ukraińskich przejściach granicznych w woj. podkarpackim. W 2017 roku, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali łącznie 424 kg bursztynu.

 

źródło: KAS

16-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)