REKLAMA
REKLAMA

Rekord na granicy. Blisko 100 tysięcy podróżujących (ZDJĘCIE)

GRANICA / PODKARPACIE. W miniony weekend, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG odprawili rekordową w tym roku liczbę podróżnych oraz pojazdów przekraczających granicę z Ukrainą. W sobotę oraz niedzielę odprawionych zostało łącznie ok. 93 tys. podróżnych oraz ponad 19 tys. środków transportu.

Ruch graniczny zanotowany na podkarpackich przejściach granicznych w ostatnich dniach jednoznacznie wskazuje na rozpoczynający się sezon turystyczny. W minioną sobotę oraz niedzielę, podkarpaccy strażnicy graniczni odprawili łącznie na obu kierunkach (wjazd oraz wyjazd z Polski) ponad 93 tys. podróżnych oraz około 19 tys. pojazdów.

Tegoroczny rekord Bieszczadzki Oddział SG zanotował w sobotę (28 kwietnia), kiedy na podkarpackich przejściach granicznych odprawiono ok. 50 tys. podróżnych oraz ponad 10 tys. środków transportu.

Dla porównania, średni dobowy ruch graniczny osób zanotowany w Bieszczadzkim OSG w pierwszym kwartale bieżącego roku wynosił ok. 29,5 tys., natomiast w przypadku środków transportu było to ok. 8,5 tys.

Statystycznie, największa liczba podróżnych odprawianych jest przez funkcjonariuszy SG z placówki w Medyce, co związane jest z różnorodnością odprawianych środków transportu (ruch na przejściu drogowym, w tym tzw. przejście piesze oraz ruch osób w kolejowym przejściu granicznym). W miniony weekend odprawiono tu ponad 42 tys. podróżnych.

Największa liczba środków transportu, odprawianych jest w drogowym przejściu granicznym w Korczowej. Tutaj, nie bez znaczenia jest usytuowanie przejścia przy autostradzie A4 oraz dostępność instytucji kontrolnych (m.in. sanitarnych), istotnych dla ruchu towarowego. Tylko w minioną sobotę oraz niedzielę odprawiono tu ponad 6,7 tys. środków transportu.

14-136069

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, w sposób dynamiczny zarządza kadrą oraz sprzętem w celu utrzymania płynności ruchu granicznego na podkarpackich przejściach. Wynikająca z zagrożenia terrorystycznego nowelizacja przepisów unijnych wprowadzona w życie 7 kwietnia ubiegłego roku (nakładająca na Straż Graniczną obowiązek dokładnego sprawdzania każdej osoby, która wjeżdża oraz wyjeżdża z terytorium strefy Schengen) oraz wprowadzony w czerwcu ubiegłego roku ruch bezwizowy dla ob. Ukrainy (mający duży wpływ na wzrost ruchu granicznego), postawiły przed formacją nowe zadania. W celu utrzymania wysokiej efektywności kontroli granicznej oraz płynności ruchu w przejściach granicznych, Straż Graniczna wykorzystuje w służbie m.in. terminale mobilne oraz elastycznie (z zależności od natężenia ruchu) planuje funkcjonariuszy do służby, których liczba jest systematycznie zwiększana poprzez prowadzony nabór.

źródło: BiOSG

30-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)