REKLAMA
REKLAMA

Rekord na granicy. Blisko 100 tysięcy podróżujących (ZDJĘCIE)

GRANICA / PODKARPACIE. W miniony weekend, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG odprawili rekordową w tym roku liczbę podróżnych oraz pojazdów przekraczających granicę z Ukrainą. W sobotę oraz niedzielę odprawionych zostało łącznie ok. 93 tys. podróżnych oraz ponad 19 tys. środków transportu.

Ruch graniczny zanotowany na podkarpackich przejściach granicznych w ostatnich dniach jednoznacznie wskazuje na rozpoczynający się sezon turystyczny. W minioną sobotę oraz niedzielę, podkarpaccy strażnicy graniczni odprawili łącznie na obu kierunkach (wjazd oraz wyjazd z Polski) ponad 93 tys. podróżnych oraz około 19 tys. pojazdów.

Tegoroczny rekord Bieszczadzki Oddział SG zanotował w sobotę (28 kwietnia), kiedy na podkarpackich przejściach granicznych odprawiono ok. 50 tys. podróżnych oraz ponad 10 tys. środków transportu.

Dla porównania, średni dobowy ruch graniczny osób zanotowany w Bieszczadzkim OSG w pierwszym kwartale bieżącego roku wynosił ok. 29,5 tys., natomiast w przypadku środków transportu było to ok. 8,5 tys.

Statystycznie, największa liczba podróżnych odprawianych jest przez funkcjonariuszy SG z placówki w Medyce, co związane jest z różnorodnością odprawianych środków transportu (ruch na przejściu drogowym, w tym tzw. przejście piesze oraz ruch osób w kolejowym przejściu granicznym). W miniony weekend odprawiono tu ponad 42 tys. podróżnych.

Największa liczba środków transportu, odprawianych jest w drogowym przejściu granicznym w Korczowej. Tutaj, nie bez znaczenia jest usytuowanie przejścia przy autostradzie A4 oraz dostępność instytucji kontrolnych (m.in. sanitarnych), istotnych dla ruchu towarowego. Tylko w minioną sobotę oraz niedzielę odprawiono tu ponad 6,7 tys. środków transportu.

14-136069

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, w sposób dynamiczny zarządza kadrą oraz sprzętem w celu utrzymania płynności ruchu granicznego na podkarpackich przejściach. Wynikająca z zagrożenia terrorystycznego nowelizacja przepisów unijnych wprowadzona w życie 7 kwietnia ubiegłego roku (nakładająca na Straż Graniczną obowiązek dokładnego sprawdzania każdej osoby, która wjeżdża oraz wyjeżdża z terytorium strefy Schengen) oraz wprowadzony w czerwcu ubiegłego roku ruch bezwizowy dla ob. Ukrainy (mający duży wpływ na wzrost ruchu granicznego), postawiły przed formacją nowe zadania. W celu utrzymania wysokiej efektywności kontroli granicznej oraz płynności ruchu w przejściach granicznych, Straż Graniczna wykorzystuje w służbie m.in. terminale mobilne oraz elastycznie (z zależności od natężenia ruchu) planuje funkcjonariuszy do służby, których liczba jest systematycznie zwiększana poprzez prowadzony nabór.

źródło: BiOSG

30-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)