REKLAMA
REKLAMA

Rolnicy z gminy Zarszyn na Święcie Chleba (FOTO)

GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. 2 września w gminie Zarszyn świętowano coroczne dożynki. Tym razem uroczystości miały miejsce w Jaćmnierzu. Gminne Święto Chleba jak co roku przyciągnęło wielu gości, którzy wspólnie dziękowali za plony.

Barwny korowód dożynkowy, który poprowadziła Młodzieżową Orkiestrą Dętą i mażoretki „Vivid”, przemaszerował do Kościoła Parafialnego p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaćmierzu, gdzie odprawiono uroczystą mszę św. W koncelebrze uczestniczyli: ks. Ryszard Płatek, ks. prałat Stanisław Orzechowski i ks. Antoni Obłoza.
Gospodarzem dożynek był Janusz Konieczny, przewodniczący rady gminy w Zarszynie, który dokonał uroczystego otwarcia dożynek. Funkcje starostów przypadły Annie Ostrowskiej z Posady Jaćmierskiej i Tadeuszowi Domoń z Jaćmierza.

Zebrani na jaćmierskim rynku mogli obejrzeć część artystyczną, czyli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez sołectwo Jaćmierz, Koło Gospodyń Wiejskich w Jaćmierzu i scholę parafialną Cantate Domino Deus. Nastepnie przekazano chleb na ręce gospodarza dożynek.

Tegoroczny wieniec dożynkowy uwiły Gnierwoszanki ze stowarzyszenia KGW z Nowosielec.

Na scenie zebrani zobaczyli Regionalny Zespół Ludowy „Ziemia Sanocka” z Nowosielec oraz trzy grupy mażoretek „Vivid”. Nie zabrakło również przemówień okolicznościowych przedstawicieli samorządów oraz zaproszonych gości. Tego wyjątkowego dnia goszczono także sąsiadów ze Słowacji oraz gości ze Słowenii.

UG Zarszyn/oprac. red.

04-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: