REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Mężczyzna zginął w pożarze drewnianego domu. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała ponad 5 godzin

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. W środę przed godziną 14.00 w Roztokach Dolnych w powiecie leskim doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. Niestety mimo szybkiej akcji strażaków oraz innych służb, nie udało uratować się starszego mężczyzny.

Pożar zauważył sąsiad. Z jego relacji wynikało, że z drewnianego budynku mieszkalnego wydobywają się kłęby dymu. Pierwszy na miejscu zdarzenia był funkcjonariusz policji z posterunku w Baligrodzie. Próbował wejść do środka. Niestety zadymienie wewnątrz było tak wielkie, że bez specjalistycznego sprzętu było to niemożliwe.

Po przyjeździe strażaków na miejsce zdarzenia, drewniany budynek mieszkalny w całości był już objęty pożarem. Wewnątrz budynku strażacy odnaleźli jedną osobę – informuje st. bryg. Wojciech Krzywowiąza, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lesku.

Do przyjazdu lekarza pogotowia  poszkodowanemu udzielano pomocy. Niestety, mimo wysiłków, nie udało się uratować mężczyzny.

Drewniany dom jednorodzinny spłonął doszczętnie. Akcja gaśnicza trwała ponad 5 godzin i zakończyła się około 19.30.

Na miejsce zadysponowano: śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego RATOWNIK 10, 4 zastepy z KP PSP Lesko, 2 zastępy OSP funkcjonujące w KSRG, policje oraz 1 samochód GOPR z trzema ratownikami.

IMG_7488

17-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)