REKLAMA
REKLAMA

Rzut oka na obwodnicę Sanoka. Śledzimy postępy prac (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Listopadowa aura w tym momencie bardziej przypomina tą wiosenną. Ale dzięki temu inwestycja budowy obwodnicy Sanoka szybciej posuwa się do przodu. Od wielu miesięcy bacznie śledzimy postępy na placu budowy. A oto kilka nowych zdjęć.

 

 

Przypomnijmy, że umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka w ciągu DK28 podpisano 9 lutego 2016 r. Wykonawcą prac jest Konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Wartość umowy opiewa na 140 mln zł brutto. Początek obwodnicy zlokalizowany będzie na skrzyżowaniu istniejącej DK28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z DK84. Obwodnica będzie miała długość blisko 7 km. A jej początkowy koszt to ponad 140 mln złotych.

Ponadto do Sanoka trafi dodatkowo blisko 144 mln złotych z funduszy unijnych, które także zasilą budżet na tę inwestycję, która cieszy nie tylko sanoczan ale i parlamentarzystów.

Na obwodnicę czekaliśmy od lat 70. ubiegłego wieku. Z takiego okresu pochodzą pierwsze plany jej budowy. Po wielu, wielu latach środki na jej realizację udało się zdobyć właśnie teraz i bardzo się z tego cieszę – podkreśla poseł Piotr Uruski, członek sejmowej Komisji Infrastruktury. – Teren nie jest łatwy, dlatego tym bardziej cieszy widoczny postęp prac – dodaje.

Na szczęście aura sprzyja. Zgodnie z założeniami, jeśli nie wystąpią nieprzewidziane opóźnienia, nową droga pojedziemy już w drugiej połowie 2019 roku.

 

foto: GDDKiA/obwodnicasanoka.pl

 

06-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)