REKLAMA
REKLAMA

Trwałe łączenie metali – postaw na sprawdzone technologie spawalnicze

REGION / PODKARPACIE. Spawalnictwo w dalszym ciągu stanowi jeden z niezwykle istotnych składników przemysłu ciężkiego. W wielu przypadkach połączenia spawane są najlepszym rozwiązaniem technologicznym, poprzez swoją trwałość i łatwość wykonania. W dobie dzisiejszych czasów, zauważalny jest intensywny rozwój technologii spawalniczej, czego rezultatem są nowoczesne rozwiązania technologiczne, które pozwalają na spawanie w osłonie gazów szlachetnych.

Profesjonalizm w branży spawalniczej

Połączenie spawane jest to typ złącza powstającego podczas procesu fizycznego łączenia materiałów w ramach ich miejscowego stopienia oraz zestalenia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż wykonywanie połączeń spawanych z wykorzystaniem profesjonalnej spawarki jest z całą pewnością efektywniejsze. Duże urządzenia spawalnicze posiadają bowiem większe możliwości ustawienia ich do określonych warunków spawania, dzięki czemu zapewniają większe pole manewru spawania. Przez wzgląd na ten aspekt, w profesjonalnych przedsiębiorstwach spawalniczych występują najczęściej duże spawarki MIG/MAG czy TIG, które wraz z pomocą właściwych gazów technicznych gwarantują wykonywanie wysokojakościowych połączeń spawanych.

Technologie usług spawalniczych

Usługi spawalnicze wykorzystywane są najczęściej do łączenia metali, ale również innych tworzyw. Wśród najpopularniejszych metod spawalniczych wyszczególnić można metodę MIG/MAG oraz TIG. Metoda MAG wykorzystywana jest do spawania stali konstrukcyjnych o charakterze niestopowym, niskostopowym i wysokostopowym, zaś metoda MIG do łączenia aluminium, miedzi oraz innych metali nieżelaznych, a także ich stopów. Do podstawowych zalet metody MIG/MAG można zaliczyć wysoką wydajność procesu, możliwość spawania szerokiego asortymentu materiałów, a także sposobność robotyzacji i mechanizacji. Metoda TIG z kolei, umożliwia pozyskanie spoiny cechującej się wysoką jakością i czystością. Takie złączenie nie posiada wtrąceń i nie potrzebuje czyszczenia po zakończonym procesie. Przez wzgląd na ten fakt, spawanie metodą TIG idealnie nadaje się do spajania stali nierdzewnej i odrębnych metali, które wymagają neutralnego gazu ochronnego.

Trwałe łączenie różnorodnych materiałów – gdy liczy się jakość

Każdy typ materiału wymaga właściwie dobranej techniki łączenia oraz użycia innych gazów osłonowych, tak żeby uniknąć ewentualnych nieprawidłowości w strukturze spoiny. Przy wykonywaniu usług spawalniczych ważne jest doświadczenie oraz profesjonalizm. Przykładem firmy świadczącej usługi z zakresu spawania jest Fabryka 4×4. Specjalizuje się ona w spawaniu w technologii MIG/MAG oraz TIG. Przedsiębiorstwo to oferuje między innymi spawanie stali nierdzewnej, konstrukcyjnej oraz aluminium. Wykorzystanie metod MIG/MAG czy TIG pozwala nie tylko na spawanie metali, ale także wszelkich konstrukcji zarówno niestopowych, niskostopowych, jak i wysokostopowych.

Spawanie – siła tkwi w prostocie

Pomimo upływu lat, spawanie nadal uznawane jest za efektywną metodę łączenia metali. Aktualnie z tej technologii korzysta większość przedsiębiorstw produkcyjnych, wytwarzających zarówno sprzęt ciężki, jak również elementy użytku codziennego. Dalszy rozwój współczesnego spawalnictwa nakierowany jest przede wszystkim na stałe podnoszenie jakości wyrobów gotowych, a także zminimalizowanie czasu pracy człowieka w nieodpowiednich, szkodliwych warunkach.

 

Artykuł sponsorowany

06-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook