REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Sanoccy kibice zablokowali autostradę (ZDJĘCIA)

JAROSŁAW / PODKARPACIE 12 osób z powiatu sanockiego i rzeszowskiego zostało zatrzymanych w sobotę, po tym jak wraz z blisko 100 osobową grupą wtargnęli na autostradę A4 między Przemyślem a Jarosławiem. Dziś w trybie przyspieszonym staną przed sądem.

W sobotę około godziny 15. blisko 100 osobowa grupa mężczyzn wtargnęła na autostradę. Ubrani w białe koszulki zamierzali zatrzymać jadących do Krakowa kibiców Polonii Przemyśl.
– Policjanci zabezpieczający przejazd kibiców z Przemyśla nie dopuścili do konfrontacji mów – Marta Gałuszka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Zatrzymano 12 osób w wieku od 19 do 31 lat z powiatu sanockiego i rzeszowskiego. Policjanci, którzy zabezpieczali przejazd przemyskich kibiców nie dopuścili do konfrontacji.

– Osoby, które wbiegły na jezdnię na widok policyjnych radiowozów uciekły. Dyżurny jarosławskiej komendy skierował w okolice dróg technicznych w Dobkowicach, Ostrowie i Radymnie policyjne patrole. W wyniku tych działań policjanci zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej trzy samochody osobowe. W hondzie accord, volvo i fiacie stilo znajdowało się 12 młodych mężczyzn. Byli to mężczyźni w wieku od 19 do 31 lat, mieszkańcy powiatów sanockiego i rzeszowskiego – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

– W trakcie kontroli policjanci ujawnili, że jeden z kierujących wsiadł za kierownicę hondy pomimo cofniętych uprawnień, a pojazd, którym się poruszał jest w złym stanie technicznym i nie posiada aktualnych badań ani ubezpieczenia. Kontrola fiata stilo również wykazała zły stan techniczny pojazdu. Wcześniej kierujący tym pojazdem nie zatrzymał się do kontroli, w związku z tym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia ich udziału w zbiegowisku na autostradzie. Wczoraj zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat. Dodatkowo jeden z zatrzymanych odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Dzisiaj sprawcy staną przed sądem w trybie przyśpieszonym.

MZ / KWP RZESZÓW
Fot. KWP RZESZÓW

19-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)