REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy terytorialsi ponownie na podium. Mistrzowie w pływaniu (FOTO)

SANOK, JAROSŁAW / PODKARPACIE. W minioną niedzielę 14 października na pływali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu zorganizowano Mistrzostwa 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w pływaniu. Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć terytorialsów z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty w Sanok, którzy i tym razem nie dali rywalom wielkich szans.

Sanocki batalion, pod okiem kierownika ppłk Rafała JAROSZA reprezentowali: ppor. Edyta SKRZYSZOWSKA, szer. Karolina SALAMON, plut. OT Janusz ZIELIŃSKI, st. szer. OT Grzegorz KOZŁOWSKI, szer. OT Zbigniew TOMASZEK, szer. OT Michał MŁODECKI, szer. OT Jakub KMIECIK, szer. OT Przemysław WYWROT, szer. OT Paweł ZIEMIAŃSKI, szer. OT Konrad PIETRUKANIEC, szer. OT Andrzej BOŃCZAK.

Po krótkim rozpływaniu uczestników, rywalizacja rozpoczęła się na dobre. Żołnierze 3 PBOT wystapili w 10 konkurencjach indywidualnych. I tak panowie popłynęli  na dystansach: 50 metrów stylem motylkowym, 50 i 100 metrów stylem grzbietowy, 50 i 100 metrów stylem klasycznym, 50 metrów stylem dowolnym. Natomiast panie wystartowały na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i klasycznym. Ponadto drużynowo prezentowano się w konkurencji  4 x 50 metrów stylem dowolnym i zmiennym.

Zawody rozegrano w 3 kategoriach wiekowych. Wśród kobiet w kategorii OPEN, wśród mężczyzn: do 35 lat i powyżej 35 lat.

Reprezentacja 35 blp zaprezentowała się z jak najlepszej strony, przywożąc worek medali: 7 złotych, 6 srebrnych i 3 razy brąz.

Do tego w kwalifikacji zespołowej drużyna sanocka zajęła 2 razy I miejsce.  I tak sztafeta mieszana styl zmienny w składzie: Zieliński, Skrzyszowska, Wywrot, Pietrukaniec oraz sztafeta mieszana styl dowolny w składzie: Salamon, Tomaszek, Kmiecik, Młodecki, nie mieli sobie równych.

Mistrzostwa odbyły się w duchu zdrowej rywalizacji i zgodnie z zasadami fair play.

Jestem dumny, że mogą dowodzić tak dobrymi żołnierzami z takim potencjałem, którzy pomimo swoich codziennych obowiązków znajdują czas na uprawianie różnych dyscyplin sportowych i godnie reprezentują 35 blp z Sanoka – podkreśla ppłk Rafał Jarosz, dowódca 35 blp Sanok oraz kierownik grup pływackich. – Oczywiście zawsze znajdzie się coś, co można poprawić, dlatego czeka nas wiele pracy. Z mojej perspektywy doświadczenie zdobyte w 34. BKPanc w Żaganiu teraz przydaje się, sądzę, że za rok nasze występy będą jeszcze ciekawsze i jeszcze lepsze – kwituje.

Dowódca zachęca także wszystkich zainteresowanych do wstąpienia w szeregi 35. blp. Może i TY będziesz miał okazje reprezentować swoich kolegów żołnierzy podczas występów sportowych?

19-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)