REKLAMA
TOMASZ PORĘBA Czesław Siekierski ZS2 GRZEGORZ BRAUN Joanna Frydrych ZS3
REKLAMA
BOGDAN RZONCA

Policyjne czworonogi przechodzą egzaminy (FOTO)

PODKARPACIE. Trwają egzaminy sprawdzające kwalifikacje psów, którymi dysponuje podkarpacka Policja. Czworonogi i ich przewodnicy sprawdzają swoje umiejętności w kilku konkurencjach. Pozytywnie zaliczona atestacja dopuszcza psa do dalszej służby.

W podkarpackiej Policji służbę pełnią 34 czworonogi, są to psy tropiące i szkolone do wyszukiwania materiałów wybuchowych i narkotyków.

Od środy policyjne psy przechodzą serię sprawdzianów. Startujące w pięciu konkurencjach czworonogi obserwuje i ocenia podinsp. Konrad Lubryczyński z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Psy tropiące oraz ich przewodnicy sprawdzali się w konkurencjach posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, tropienia śladu ludzkiego, pościgu bez kagańca i obrony przewodnika.

Wszystkie psy potwierdziły opanowanie umiejętności, tym samym przeszły atestację. Oznacza to, że przez okres od roku do dwóch lat mogą być wykorzystywane w służbie.

Jutro do atestacji przystąpią psy szkolone do wyszukiwania materiałów wybuchowych i narkotyków.

źródło: KWP Rzeszów

19-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.