REKLAMA
PBS Dydnia
REKLAMA

Policyjne czworonogi przechodzą egzaminy (FOTO)

PODKARPACIE. Trwają egzaminy sprawdzające kwalifikacje psów, którymi dysponuje podkarpacka Policja. Czworonogi i ich przewodnicy sprawdzają swoje umiejętności w kilku konkurencjach. Pozytywnie zaliczona atestacja dopuszcza psa do dalszej służby.

W podkarpackiej Policji służbę pełnią 34 czworonogi, są to psy tropiące i szkolone do wyszukiwania materiałów wybuchowych i narkotyków.

Od środy policyjne psy przechodzą serię sprawdzianów. Startujące w pięciu konkurencjach czworonogi obserwuje i ocenia podinsp. Konrad Lubryczyński z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Psy tropiące oraz ich przewodnicy sprawdzali się w konkurencjach posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, tropienia śladu ludzkiego, pościgu bez kagańca i obrony przewodnika.

Wszystkie psy potwierdziły opanowanie umiejętności, tym samym przeszły atestację. Oznacza to, że przez okres od roku do dwóch lat mogą być wykorzystywane w służbie.

Jutro do atestacji przystąpią psy szkolone do wyszukiwania materiałów wybuchowych i narkotyków.

źródło: KWP Rzeszów

19-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)