Sanocka Liga Szosowa: Zacięta rywalizacja do ostatnich metrów (FOTO)

37 kilometrowa trasa przyciągnęła 58 kolarzy z naszego regionu. Przyjechali oni aby walczyć o ostatnie do zdobycia punkty w tym sezonie. Do samego końca wyścigu nie było wiadomo jak ułoży się klasyfikacja generalna.

Ostatnia w tym roku czasówka startowała i kończyła się w Pobiednie. Zawodnicy mieli do pokonania najdłuższy w tym sezonie dystans przez Prusiek, Niebieszczany, Wysoczany, Karlików i Bukowsko. Nie brakowało podjazdów i zjazdów, a trudność trasy dodatkowo zwiększył silny wiatr, który, jak mówili zawodnicy, w ogóle nie pomagał.

W kategorii Pań najszybsza okazała się Janina Nawój z Pielni. Za nią na metę przyjechała Klaudia Lorenc z Sanoka, a podium uzupełniła Edyta Herman z Sanoka, dla której był to pierwszy start w lidze.

W najmłodszej kategorii męskiej (16-24 lat) bezkonkurencyjny okazał się Kamil Dudek z Jasienicy. Tym samym wygrał on wszystkie wyścigi w swojej kategorii. Na drugiej pozycji uplasował się Konrad Zieliński także z Jasienicy. Najniższy stopień podium przypadł Hubertowi Jakubowskiemu z Sanoka.

W najliczniejszej kategorii M2 (25-39 lat) bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Bieleń z Rzeszowa. Trasę finału pokonał w niewiele ponad 55 minut i był to najlepszy wynik tego dnia. Drugi był Bartek Milczanowski z Sanoka, któremu udało się zejść poniżej 1 godziny. Na trzecim miejscu stanął sanoczanin, Mateusz Wawrzyński, mistrz Sanockiej Ligi z poprzedniego sezonu.

W kategorii M3 (40-55 lat) bezkonkurencyjny okazał się Marcin Karczyński z Sanoka, mistrz świata w sztafecie w kolarstwie górskim z 2003 roku. Mimo olbrzymiego doświadczenia był to dla niego pierwszy start w sanockich czasówkach. Drugie miejsce padło łupem Janusza Głowackiego z Golcowej, a który przed laty trenował Marcina, a trzeci był Adam Warchoł z Nowosielec.

W najstarszej kategorii również nie brakowało emocji. Najszybciej trasę pokonał Zbigniew Pisiak z Sanoka, drugi był Wojciech Chmielewski z Sanoka, a na trzecim miejscu stanął, również sanoczanin, Jan Chmiel.

Ostatni wyścig, to także podsumowanie klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach i w kategorii OPEN.

Wśród pań najwięcej punktów zdobyła Anna Zając z Sanoka, druga była Małgorzata Sebastiańska, a trzecia Janina Nawój.

W kategorii M1 bezkonkurencyjny okazał się Kamil Dudek, który zdobył maksymalne 200 punktów. Drugi był Hubert Jakubowski, a trzeci Konrad Zieliński.

W kategorii M2 zwyciężył Bartek Milczanowski przed Mateuszem Wawrzyńskim i Mateuszem Bieleniem.

W M3, pod nieobecność dotychczasowego lidera Mariusza Przybyły z Sanoka, zwyciężył Marcin Samborowski z Sanoka. Drugi był Marcin Musiałowski z Ustrzyk Dolnych, a trzecie miejsce uzupełnił wspomniany wyżej Przybyła.

W kategorii M4 najwyższy stopień podium należał do Jana Chmiela przed Zbigniewem Pisiakiem i Dariuszem Grudniakiem z Leska.

W kategorii OPEN zwyciężył Bartek Milczanowski i to on w tym roku dzierży tytuł Mistrza Sanockiej Ligi Szosowej. Wicemistrzem został Kamil Dudek, a podium uzupełnił Mateusz Bieleń.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy walki i osiągniętych wyników.

Partnerem medialnym Sanockiej Ligi Szosowej był portal Esanok.pl . Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie podobnie :)