REKLAMA
REKLAMA

Sanocki akcent na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Krynicy Zdroju

W dniach 17-24 lutego 2018 roku w pięknej, zimowej scenerii odbył się  XIX Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy im. Czesława Droździewicza Krynica-Zdrój 2018 pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do zasypanej śniegiem Krynicy zjechało 46 najlepszych, młodych gitarzystów z Czech, Polski, Portugali i Ukrainy. Sanocką szkołę muzyczną reprezentowała Maria Kozimor z klasy gitary dr Iwony Bodziak. Krynica otulona białym puchem rozbrzmiewała przez tydzień ciepłym dźwiękiem gitar. Wielką radością była dla nas informacja, że Marysia po pierwszym etapie zakwalifikowała się do finału tego prestiżowego konkursu.

Międzynarodowe jury pod przewodnictwem dr hab. Marka Nosala z Akademii Muzycznej w Katowicach po wysłuchaniu 11 finalistów przyznało Marysi wyróżnienie w grupie do lat 17.

Giulio Regondi, Manuel Maria Ponce, Girolamo Frescobaldi oraz Fernando Sor to kompozytorzy, których utwory sprawiły, że w długiej 24-letniej historii Festiwalu Marysia Kozimor dołączyła do grona 9 sanockich laureatów tego konkursu, który zawsze był mekką dla utalentowanych młodych muzyków.

Maria Kozimor

PSM Sanok

27-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)