REKLAMA
REKLAMA

Sanocki artysta Daniel Białowąs z Grand Prix podczas przeglądu współczesnej sztuki awangardowej (ZDJĘCIA)

SANOK, KATOWICE / PODKARPACIE. Daniel Białowąs, sanocki artysta i malarz, zajął III miejsce Grand Prix w konkursie II PRZEGLĄDU SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ NOWA AWANGARDA organizowanym przez Galerię Szyb Wilson w Katowicach. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni artyści z całej Polski. Wpłynęło 630 zgłoszeń, z czego zakwalifikowanych do przeglądu zostało około 206 osób.

Awangarda kolejny raz zagościła do katowickiej Galerii Szyb Wilson. 9 marca odbył się wernisaż II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda. A postindustrialna przestrzeń katowickiej Galerii Szyb Wilson aż do 20 maja wypełniona będzie setkami dzieł nowoawangardowej sztuki.

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni artyści z całej Polski. Chęć udziału w II Przeglądzie Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda zgłosiło 630 artystów, z czego ostatecznie do konkursu zakwalifikowano ponad 200 artystów. Jury w składzie Marek Kamieński, Irma Kozina, Johann Bros, Monika Paca – Bros, Agnieszka Nowak oraz Rada Programowa Galerii Szyb Wislon wyłoniło zwycięzców konkursu, którymi zostały następujące osoby:

Grand Prix:

I miejsce: Szczepańska Marta
II miejsce: Trefon Michalina
III miejsce: Białowąs Daniel

5

Nagrody specjalne:
Róg – Ociepka Joanna
Juszczak Magdalena
Musiał Krzysztof
Czyrnek Angelika
Mucha Kaja
Szołdra Artur

Wyróżnienia:
Gowik Jacek
Biały Miro
Lubińska Katarzyna
Knapik Małgorzata
Badowska – Twardowska Wanda
Osiecka Anna
Kruczkowska – Król Iwa
Flaga Anna
Siemionow Hanna
Truchta Nowicka Mirosława
Dembiec Zuzanna
Klimek Kurkowska Bożena
Mitko – Rudź Jadwiga
Katarzyna Zioło & Artur Bieńkowski

Na wystawie prac pokonkursowych, która będzie dostępna w Galerii Szyb Wilson do 20 maja, pokazywane są prace wszystkich artystów zakwalifikowanych do konkursu: profesjonalnych, jak i nieprofesjonalnych, w różnym wieku, z różnym dorobkiem artystycznym. W związku z tym, że zgłaszane prace mogły być wykonane w dowolnym medium i technice, na wystawie prezentowane jest nie tylko malarstwo, ale również rzeźba, tkanina, fotografia, grafika, videoarty, instalacje, collage i performers.

Całemu przedsięwzięciu towarzyszy jedno założenie – liczy się oryginalność i nowatorskość pomysłów. Przy czym prace charakteryzują się jednocześnie wysokim poziomem artystycznym wykonania. Jest to sztuka na najwyższym poziomie. Współcześni artyści udowadniają, że potrafią zaciekawić i skłonić do refleksji. Wystawa jest też wydarzeniem, które dowodzi, że sztuka współczesna ciągle się rozwija, a ograniczeniem twórczym jest jedynie wyobraźnia artysty.

Organizatorami II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda są Fundacja Eko-Art Silesia i Galeria Szyb Wilson. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowic Pan Marcin Krupa, Marszałek Województwa Śląskiego Pan Wojciech Saługa i Przewodniczący Zarządu Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii Pan Kazimierz Karolczak.

źródło/zdjęcia: Galeria Szyb Wilson

06-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)