REKLAMA
STALNEY PSP
REKLAMA

Sanocki artysta Daniel Białowąs z Grand Prix podczas przeglądu współczesnej sztuki awangardowej (ZDJĘCIA)

SANOK, KATOWICE / PODKARPACIE. Daniel Białowąs, sanocki artysta i malarz, zajął III miejsce Grand Prix w konkursie II PRZEGLĄDU SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ NOWA AWANGARDA organizowanym przez Galerię Szyb Wilson w Katowicach. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni artyści z całej Polski. Wpłynęło 630 zgłoszeń, z czego zakwalifikowanych do przeglądu zostało około 206 osób.

Awangarda kolejny raz zagościła do katowickiej Galerii Szyb Wilson. 9 marca odbył się wernisaż II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda. A postindustrialna przestrzeń katowickiej Galerii Szyb Wilson aż do 20 maja wypełniona będzie setkami dzieł nowoawangardowej sztuki.

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni artyści z całej Polski. Chęć udziału w II Przeglądzie Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda zgłosiło 630 artystów, z czego ostatecznie do konkursu zakwalifikowano ponad 200 artystów. Jury w składzie Marek Kamieński, Irma Kozina, Johann Bros, Monika Paca – Bros, Agnieszka Nowak oraz Rada Programowa Galerii Szyb Wislon wyłoniło zwycięzców konkursu, którymi zostały następujące osoby:

Grand Prix:

I miejsce: Szczepańska Marta
II miejsce: Trefon Michalina
III miejsce: Białowąs Daniel

5

Nagrody specjalne:
Róg – Ociepka Joanna
Juszczak Magdalena
Musiał Krzysztof
Czyrnek Angelika
Mucha Kaja
Szołdra Artur

Wyróżnienia:
Gowik Jacek
Biały Miro
Lubińska Katarzyna
Knapik Małgorzata
Badowska – Twardowska Wanda
Osiecka Anna
Kruczkowska – Król Iwa
Flaga Anna
Siemionow Hanna
Truchta Nowicka Mirosława
Dembiec Zuzanna
Klimek Kurkowska Bożena
Mitko – Rudź Jadwiga
Katarzyna Zioło & Artur Bieńkowski

Na wystawie prac pokonkursowych, która będzie dostępna w Galerii Szyb Wilson do 20 maja, pokazywane są prace wszystkich artystów zakwalifikowanych do konkursu: profesjonalnych, jak i nieprofesjonalnych, w różnym wieku, z różnym dorobkiem artystycznym. W związku z tym, że zgłaszane prace mogły być wykonane w dowolnym medium i technice, na wystawie prezentowane jest nie tylko malarstwo, ale również rzeźba, tkanina, fotografia, grafika, videoarty, instalacje, collage i performers.

Całemu przedsięwzięciu towarzyszy jedno założenie – liczy się oryginalność i nowatorskość pomysłów. Przy czym prace charakteryzują się jednocześnie wysokim poziomem artystycznym wykonania. Jest to sztuka na najwyższym poziomie. Współcześni artyści udowadniają, że potrafią zaciekawić i skłonić do refleksji. Wystawa jest też wydarzeniem, które dowodzi, że sztuka współczesna ciągle się rozwija, a ograniczeniem twórczym jest jedynie wyobraźnia artysty.

Organizatorami II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda są Fundacja Eko-Art Silesia i Galeria Szyb Wilson. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowic Pan Marcin Krupa, Marszałek Województwa Śląskiego Pan Wojciech Saługa i Przewodniczący Zarządu Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii Pan Kazimierz Karolczak.

źródło/zdjęcia: Galeria Szyb Wilson

06-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)