AKTUALIZACJA: Spartanki bezkonkurencyjne podczas mistrzostw Świata w Fitnessie! (FOTO)

SANOK, GDAŃSK / PODKARPACIE. Spartanki ćwiczące pod okiem Mirosława Kaźmierczaka były bezkonkurencyjne podczas Mistrzostw Świata Fitness-Kid i Fitness Aerobic zorganizowanych w Gdańsku.

Impreza miała miejsce w miniony weekend 24 i 25 listopada 2018. Wystartowało w niej 12 reprezentantek klubu UKS Spartanie Zahutyń oraz trener – Mirosław Kaźmierczak. Na to wydarzenie zjechali uczestnicy z całego świata, między innymi z Białorusi, Cypru, Chorwacji, Niemiec czy Serbii. Zawodnicy wystartowali w różnych kategoriach wiekowych i tak w kat. A wystąpili zawodnicy ćwiczący powyżej 3 lat, zaś w kat. B – poniżej 3 lat. W tych dwóch grupach wyróżniono jeszcze podgrupy wiekowe.

Zawodniczki UKS Spartanie zaprezentowały się fenomenalnie zdobywając wiele medali.

W kategorii A w grupie poniżej 8 lat mistrzynią świata została Martynka Posadzka. W grupie poniżej 11 lat srebro przypadło Konstancji Iwańczyk, zaś w grupie poniżej 10 lat brązowy medal zdobyła Julia Wójtowicz.

Z kolei w kategorii B w grupie poniżej 5 lat srebrny medal przypadł Izabeli Bednarz, zaś w kategorii poniżej 16 lat srebro zdobyła Victoria Kozieł.

Złoty medal w fitnessie gimnastycznym zdobył także trener dziewcząt Mirosław Kaźmierczak.

Po Mistrzostwach Świata rozegrano także zawody V Grand Prix Fitness Aleksandry Kobielak, w których wystartowało 6 Spartanek. I tutaj posypały się medale i wysokie miejsca: Izabela Bednarz – złoty medal w kat. do 6 lat, Martyna Posadzka – złoty medal w kat. do 7 lat, Konstancja Iwańczyk – złoty medal w kat. do 11 lat. Srebro przypadło: Julii Wójtowicz w kat. do 10 lat, Amandzie Gembalik w kat. do 14 lat. Victoria Kozieł w kat. do 17 lat uplasowała się na VI pozycji.

1 miejsce za najlepszy układ V Grand Prix Fitness Aleksandry Kobielak przyznano Konstancji Iwańczyk.