REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Damian Biskup będzie pełnił obowiązki dyrektora MOSiRu

SANOK / PODKARPACIE. Damian Biskup od dziś będzie pełnił obowiązki dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.

ts

W środę Damian Biskup objął stery Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku. Zastąpił Tomasza Matuszewskiego.

Obie sportowe inwestycje w Sanoku mają się naprawdę dobrze, nic nie zagraża ich dokończeniu i oddaniu, ale jest potrzeba realizacji innych zadań i obowiązków, które należą do dyrektora. Wkrótce trzeba będzie ogłosić przetargi na wykonywanie usług w Centrum Rehabilitacji i Sportu takich jak: rehabilitacja, gastronomia czy sprzątanie. Będzie też konieczność zatrudnienia ratowników czy konserwatorów. Dlatego podjąłem decyzję o powołaniu pana Damiana Biskupa na osobę, która będzie pełnić obowiązki dyrektora MOSiRu do czasu ogłoszenia konkursu na to stanowisko – mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Damian Biskup startował w poprzednim konkursie na dyrektora MOSiRu.

Wtedy przeszedł on pierwszy etap, z szóstki kandydatów kwalifikując się do najlepszej trójki. Ostatecznie otrzymał drugą ocenę. Dlatego teraz, postanowiłem mu zaufać – wyjaśnia powody swojej decyzji Tadeusz Pióro.

Nowy szef MOSiRu to także radny powiatowy i do niedawna zastępca dyrektora Podkarpackiej Instytucji Gospodarki Budżetowej Carpatia w Rzeszowie. Przez blisko 3 lata obecnej kadencji samorządowej był członkiem zarządu powiatu sanockiego. Po otrzymaniu oferty pracy w rzeszowskiej Carpatii, zrezygnował ze stanowiska w zarządzie.

Podczas pracy w Carpatii mocno przyczynił się do powstania strefy inwestycyjnej w Olszanicy, a także do zmodernizowania zakładu produkcji drzewnej w Średniej Wsi.

Wcześniej był pracownikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku, gdzie odpowiadał między innymi za pozyskiwanie środków zewnętrznych i realizowanie projektów dotyczących choćby: remontu budynku biblioteki, budowy windy, zakupu mobilnej sceny wraz z wyposażeniem i nagłośnieniem. Odpowiadał za organizację festiwalu „TU CZY-TAM”.

Burmistrz Sanoka powierzył mi funkcję pełniącego obowiązki dyrektora MOSiRu i postawił przede mną określone zadania. Zrobię wszystko, aby jak najlepiej je zrealizować. Proszę jednak o chwilę cierpliwości, dużo więcej będę mógł powiedzieć po zapoznaniu się ze szczegółami funkcjonowania całego MOSiRu, poszczególnych obiektów, a także detali związanych z poszczególnymi inwestycjami. Nie ukrywam, że podjąłem się pracy w MOSiRze ponieważ lubię wyzwania – mówi Damian Biskup.

Konkurs na dyrektora MOSiRu w Sanoku zostanie ogłoszony nie później niż do 30 listopada 2018 roku. Przetargi, o których mowa wyżej, mają zostać ogłoszone jeszcze w sierpniu.

08-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

UdostępnijNapisz komentarz przez Facebook