REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Duchy niepodległości w bibliotece (FOTORELACJA)

SANOK / PODKARPACIE. W piątek 16 listopada w bibliotece przy ul. Lenartowicza dzieci z klas 3 uczestniczyły w pełnej przygód Nocy w Bibliotece. Już po raz trzeci odbyła się ona dzięki współpracy z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku.

Uczniowie klas trzecich poznawali historię związaną z zaborami Polski i odzyskaniem niepodległości przekazaną w trakcie zabaw i gier. Czekało na nich historyczne kalambury, podłogowa gra planszowa, puzzle z postaciami związanymi z tematem zajęć, rebusy. Zdobytą w ten sposób wiedzę porządkowała prezentacja multimedialna, którą dzieciaki zobaczyły na początku wieczoru. W programie znalazło się też nocne zwiedzanie biblioteki. Wielkie emocje wiązały się z szukaniem schowanych wcześniej szkiców „ojców niepodległości”. Pomalowane farbą fluorescencyjną obrazki przyciągały spojrzenie małych czytelników, szukających z latarkami śladów historii. W nocnym oprowadzaniu po bibliotece pomagali wolontariusze ze starszych klas, którzy w przebraniu odgrywali rolę „duchów niepodległości”. Po tych przygodach uczestnicy Nocy w Bibliotece z Duchami Niepodległości, nocowali w Strefie dla Dzieci. Oczywiście w bibliotece usłyszeli na dobranoc fragment książki „O czym pada śnieg. Jej autorka – Agnieszka Tyszka – już niebawem osobiście zagości na spotkaniu z czytelnikami w Sanockiej bibliotece.

materiały nadesłane

20-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)