REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Duchy niepodległości w bibliotece (FOTORELACJA)

SANOK / PODKARPACIE. W piątek 16 listopada w bibliotece przy ul. Lenartowicza dzieci z klas 3 uczestniczyły w pełnej przygód Nocy w Bibliotece. Już po raz trzeci odbyła się ona dzięki współpracy z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku.

Uczniowie klas trzecich poznawali historię związaną z zaborami Polski i odzyskaniem niepodległości przekazaną w trakcie zabaw i gier. Czekało na nich historyczne kalambury, podłogowa gra planszowa, puzzle z postaciami związanymi z tematem zajęć, rebusy. Zdobytą w ten sposób wiedzę porządkowała prezentacja multimedialna, którą dzieciaki zobaczyły na początku wieczoru. W programie znalazło się też nocne zwiedzanie biblioteki. Wielkie emocje wiązały się z szukaniem schowanych wcześniej szkiców „ojców niepodległości”. Pomalowane farbą fluorescencyjną obrazki przyciągały spojrzenie małych czytelników, szukających z latarkami śladów historii. W nocnym oprowadzaniu po bibliotece pomagali wolontariusze ze starszych klas, którzy w przebraniu odgrywali rolę „duchów niepodległości”. Po tych przygodach uczestnicy Nocy w Bibliotece z Duchami Niepodległości, nocowali w Strefie dla Dzieci. Oczywiście w bibliotece usłyszeli na dobranoc fragment książki „O czym pada śnieg. Jej autorka – Agnieszka Tyszka – już niebawem osobiście zagości na spotkaniu z czytelnikami w Sanockiej bibliotece.

materiały nadesłane

20-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)