REKLAMA
REKLAMA

Sanok najlepiej zarządzanym miastem spośród wszystkich na Podkarpaciu. Rozwój dostrzeżony w Rzeszowie i Warszawie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Rozwój Sanoka dostrzeżono w Rzeszowie i w Warszawie! W Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, podczas obchodów Dnia Samorządu, jak co roku wręczano nagrody i wyróżnienia najlepszym samorządowcom Województwa Podkarpackiego. Najlepiej zarządzanym miastem na Podkarpaciu jest Sanok, a zarządzającym burmistrz Tadeusz Pióro.


W Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, podczas obchodów Dnia Samorządu, jak co roku wręczano nagrody i wyróżnienia najlepszym samorządowcom Województwa Podkarpackiego. W konkursie Podkarpacka Nagroda Samorządowa za dokonania kadencji 2014-2018 uhonorowani zostali: w kategorii powiatu – powiat jarosławski i starosta Tadeusz Chrzan, za najlepszą gminę uznano gminę Tuszów Narodowy i wójta Andrzeja Głaza.

Kapituła Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, w której skład wchodzi 17 członków; osoby wyróżnione w latach ubiegłych, przedstawiciele Parlamentu, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Wojewódzkiego, Polskiego Radia i Telewizji w Rzeszowie oraz przedstawiciele biznesu, pod przewodnictwem Wicemarszałka Bogdana Romaniuka  uznała, że najlepiej zarządzanym miastem na Podkarpaciu jest Sanok, a zarządzającym burmistrz Tadeusz Pióro.

Podczas uroczystej gali nasz włodarz otrzymał również: „Pióro Prezydenta” – Nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przyznaną w uznaniu pracy i zasług na rzecz lokalnego samorządu.

W trakcie tegorocznej uroczystości wręczone zostały również przez Honorowe Certyfikaty: „Podkarpacki Samorządowiec bliski Rodzinie – Amicus Familiae”. Zdobywcami tego wyróżnienia stali się Bernadetta Frysztak – wicestarosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego oraz Elżbieta Wróbel – wójt gminy Niwiska. Dokonano też dekoracji samorządowców  złotymi, srebrnymi i brązowymi Krzyżami Zasługi, a także wręczono Odznaki Honorowe Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych.

Przy okazji samorządowego święta nagrodzona została  także podkarpacka młodzież. W tym roku nagroda trafiła do 25 szczególnie wyróżniających się uczniów.

Jak co roku, podczas uroczystości uhonorowano też najlepsze  samorządowe strony internetowe i fanpage samorządów na Facebooku.

źródło: materiały nadesłane

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Sanok rozwija się na naszych oczach. Baseny, obwodnica, dworzec i Wierchy. Miasto zmieni się nie do poznania (WYWIAD VIDEO)

13-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: