REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Turyści dopisali, świetna frekwencja podczas majówki. Sprawdź kiedy do muzeów wejdziesz za darmo!

SANOK, BIESZCZADY / PODKARPACIE. Długi majowy weekend sprzyjał wędrówkom nie tylko po bieszczadzkich szlakach. Świetną frekwencją mogą pochwalić się również sanockie muzea. W tym miejscu wato także dodać, że podczas jednego dnia w tygodniu można odwiedzić je zupełnie za darmo.

Sezon turystyczny kwitnie. Ciepły majowy weekend spowodował, że wielu turystów odwiedziło Bieszczady, a w tym Sanok. Dużą popularnością cieszyły się nasze placówki muzealne. Dowodem tego są bardzo dobre statystyki.

I tak Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku od 1 do 6 maja odwiedziło 6641 osób. 1 maja placówkę odwiedziło 1080 turystów, 2 maja – 913, 3 maja – 1373, 4 maja – 774, 5 maja – 695 i 6 maja – 1806 osób.

Liczby nie kłamią, a ponadto pokazują, że najwyższą frekwencję zanotowano w niedzielę, nie bez powodu.

W każdą niedzielę do sanockiego skansenu każdy wejdzie bez biletu – podkreśla dr Hubert Ossadnik z działu oświatowo-promocyjnego Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Turyści z pewnością nie będą się tutaj nudzić. Świadczy o tym chociażby fakt, że MBL od lat jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na Podkarpaciu. Galicyjski Rynek, powstająca Synagoga z Połańca, sektor pasterski i wiele, wiele innych. Do tego różnego rodzaju imprezy, wystarczy wspomnieć cykliczną „Galicyjską Graciarnię”, która jest organizowana w każdą trzecią niedziele miesiąca. Lista jest długa, ale najlepiej zobaczyć to wszystko na własne oczy. Warto przypomnieć, że sanocki skansen od 1 maja do 30 września jest czynny w godzinach do 8.00 do 18.00.

Równie wysoką frekwencja turystyczną minionej majówki może pochwalić się Muzeum Historyczne w Sanoku. Od 28 kwietnia do 6 maja placówkę odwiedziło łącznie 5001 osób. I tak 28 kwietnia do sanockiego zamku zawitało 192 osoby, 29 kwietnia – 612, 30 kwietnia – 375, 1 maja – 556, 2 maja – 812, 3 maja – 839, 4 maja – 663, 5 maja – 621, 6 maja – 331 osób.

skansen zamek

Ten długi weekend był w zasadzie na miarę marzeń, podobnie jak w ubiegłym roku. Kilkaset odwiedzających dziennie to piękne liczby. Najważniejsze, że turyści sobie nie przeszkadzają i mogą spokojnie obejrzeć wszystkie prezentowane wystawy. Oczywiście zapraszamy do korzystania z tańszego zwiedzania. W ofercie mamy chociażby bilety rodzinne, a także w każdy poniedziałek między 8.00 a 12.00 do naszego muzeum można wejść za darmo. Aczkolwiek każda chwila jest dobra, aby zajrzeć do sanockiego zamku, od wtorku do niedzieli między 9.00 a 17.00 – podkreśla Wiesław Banach, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku.

W Bieszczadach padł rekord

Olbrzymią frekwencją w minionym tygodniu cieszyły się także bieszczadzkie szlaki. Fantastyczna aura sprzyjała pieszym wędrówkom. Jak poinformowała dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego, padł rekord.

Informujemy o bardzo wysokiej frekwencji odwiedzin parku jaką odnotowano w systemie tradycyjnej i automatycznej rejestracji ruchu turystycznego. W okresie 13-30 kwietnia na szlakach odnotowano 25,2 tys. osób, zaś w okresie 1-6 maja 43,9 tys. Od piątku 27.04 do niedzieli 6.05 w czterech miejscach wjazdu do Parku (Bereżki, Tarnawa Niżna, Nasiczne, Wetlina) zanotowano 28,3 tys. pojazdów samochodowych, z czego ponad 48% z kierunku Wetliny.

Jak dodaje dyrekcja tylko 3 maja po szlakach poruszało się 10,9 tys. osób co oznacza, że padł rekord dobowy frekwencji notowanej w całej 20-letniej historii pomiaru. W tym dniu w granice parku wjechało ponad 4,9 tys. pojazdów samochodowych. Ze szlaków pieszych i przy punktach informacyjno-kasowych zebrano 78460 litrów odpadków stałych segregowanych oraz komunalnych.

Zdjęcia wiosennego skansenu nadesłała do nas pani Krystyna Dżoń

Jesteś w interesującym miejscu? Musisz uwiecznić fantastyczne widoki? Chcesz polecić innym cel swojej podróży? Podziel się z nami relacją zdjęciową, a my pokażemy ją innym! Zapraszamy do nadsyłania fotografii na nasz adres redakcyjny: redakcja@esanok.pl.

09-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)