REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Turyści dopisali, świetna frekwencja podczas majówki. Sprawdź kiedy do muzeów wejdziesz za darmo!

SANOK, BIESZCZADY / PODKARPACIE. Długi majowy weekend sprzyjał wędrówkom nie tylko po bieszczadzkich szlakach. Świetną frekwencją mogą pochwalić się również sanockie muzea. W tym miejscu wato także dodać, że podczas jednego dnia w tygodniu można odwiedzić je zupełnie za darmo.

Sezon turystyczny kwitnie. Ciepły majowy weekend spowodował, że wielu turystów odwiedziło Bieszczady, a w tym Sanok. Dużą popularnością cieszyły się nasze placówki muzealne. Dowodem tego są bardzo dobre statystyki.

I tak Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku od 1 do 6 maja odwiedziło 6641 osób. 1 maja placówkę odwiedziło 1080 turystów, 2 maja – 913, 3 maja – 1373, 4 maja – 774, 5 maja – 695 i 6 maja – 1806 osób.

Liczby nie kłamią, a ponadto pokazują, że najwyższą frekwencję zanotowano w niedzielę, nie bez powodu.

W każdą niedzielę do sanockiego skansenu każdy wejdzie bez biletu – podkreśla dr Hubert Ossadnik z działu oświatowo-promocyjnego Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Turyści z pewnością nie będą się tutaj nudzić. Świadczy o tym chociażby fakt, że MBL od lat jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na Podkarpaciu. Galicyjski Rynek, powstająca Synagoga z Połańca, sektor pasterski i wiele, wiele innych. Do tego różnego rodzaju imprezy, wystarczy wspomnieć cykliczną „Galicyjską Graciarnię”, która jest organizowana w każdą trzecią niedziele miesiąca. Lista jest długa, ale najlepiej zobaczyć to wszystko na własne oczy. Warto przypomnieć, że sanocki skansen od 1 maja do 30 września jest czynny w godzinach do 8.00 do 18.00.

Równie wysoką frekwencja turystyczną minionej majówki może pochwalić się Muzeum Historyczne w Sanoku. Od 28 kwietnia do 6 maja placówkę odwiedziło łącznie 5001 osób. I tak 28 kwietnia do sanockiego zamku zawitało 192 osoby, 29 kwietnia – 612, 30 kwietnia – 375, 1 maja – 556, 2 maja – 812, 3 maja – 839, 4 maja – 663, 5 maja – 621, 6 maja – 331 osób.

skansen zamek

Ten długi weekend był w zasadzie na miarę marzeń, podobnie jak w ubiegłym roku. Kilkaset odwiedzających dziennie to piękne liczby. Najważniejsze, że turyści sobie nie przeszkadzają i mogą spokojnie obejrzeć wszystkie prezentowane wystawy. Oczywiście zapraszamy do korzystania z tańszego zwiedzania. W ofercie mamy chociażby bilety rodzinne, a także w każdy poniedziałek między 8.00 a 12.00 do naszego muzeum można wejść za darmo. Aczkolwiek każda chwila jest dobra, aby zajrzeć do sanockiego zamku, od wtorku do niedzieli między 9.00 a 17.00 – podkreśla Wiesław Banach, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku.

W Bieszczadach padł rekord

Olbrzymią frekwencją w minionym tygodniu cieszyły się także bieszczadzkie szlaki. Fantastyczna aura sprzyjała pieszym wędrówkom. Jak poinformowała dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego, padł rekord.

Informujemy o bardzo wysokiej frekwencji odwiedzin parku jaką odnotowano w systemie tradycyjnej i automatycznej rejestracji ruchu turystycznego. W okresie 13-30 kwietnia na szlakach odnotowano 25,2 tys. osób, zaś w okresie 1-6 maja 43,9 tys. Od piątku 27.04 do niedzieli 6.05 w czterech miejscach wjazdu do Parku (Bereżki, Tarnawa Niżna, Nasiczne, Wetlina) zanotowano 28,3 tys. pojazdów samochodowych, z czego ponad 48% z kierunku Wetliny.

Jak dodaje dyrekcja tylko 3 maja po szlakach poruszało się 10,9 tys. osób co oznacza, że padł rekord dobowy frekwencji notowanej w całej 20-letniej historii pomiaru. W tym dniu w granice parku wjechało ponad 4,9 tys. pojazdów samochodowych. Ze szlaków pieszych i przy punktach informacyjno-kasowych zebrano 78460 litrów odpadków stałych segregowanych oraz komunalnych.

Zdjęcia wiosennego skansenu nadesłała do nas pani Krystyna Dżoń

Jesteś w interesującym miejscu? Musisz uwiecznić fantastyczne widoki? Chcesz polecić innym cel swojej podróży? Podziel się z nami relacją zdjęciową, a my pokażemy ją innym! Zapraszamy do nadsyłania fotografii na nasz adres redakcyjny: redakcja@esanok.pl.

09-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)