REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Po nawałnicy zapadła się jezdnia. „To będzie kosztowny remont” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ulewa jaka wczoraj (8 bm.) przeszła przez nasz region, nie wyrządziła sporych szkód, czy to w mieniu prywatnym czy choćby na drogach. Niemniej nie obyło się też bez strat. Jeżeli chodzi o te drogowe, to w naszym powiecie najbardziej ucierpiała ulica Mickiewicza w Sanoku. Na odcinku kilkunastu metrów zapadła się jezdnia.

– Na ulicy Mickiewicza w Sanoku doszło do całkowitego zamulenia kanalizacji burzowej, na odcinku około 300 metrów, co z kolei miało wpływ na zapadnięcie się jezdni.  Po pierwsze musimy odmulić kanalizację, aby móc przystąpić do bieżącej naprawy – wyjaśnia Wojciech Naparła, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku.

Sprawa jest o tyle trudna, że do odmulenia kanalizacji potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, którego Powiatowy Zarząd Dróg na stanie nie posiada i będzie on sprowadzany z zewnątrz.

– Trudno w tej chwili mówić o kosztach, ale na pewno nie będą one małe, z racji choćby tego, że musimy wynająć wspomniany sprzęt – podkreśla nasz rozmówca.

Kierowcy muszą liczyć się z niewielkimi utrudnieniami. Prace związane z remontem mają ruszyć w najbliższych dniach.  Jak do tej pory, to największa zgłoszona szkoda wyrządzona na drogach zarządzanych przez powiat, a wynikająca z wczorajszej gwałtownej ulewy.

red.

foto009

09-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)