REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

SANOK: Po nawałnicy zapadła się jezdnia. „To będzie kosztowny remont” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ulewa jaka wczoraj (8 bm.) przeszła przez nasz region, nie wyrządziła sporych szkód, czy to w mieniu prywatnym czy choćby na drogach. Niemniej nie obyło się też bez strat. Jeżeli chodzi o te drogowe, to w naszym powiecie najbardziej ucierpiała ulica Mickiewicza w Sanoku. Na odcinku kilkunastu metrów zapadła się jezdnia.

– Na ulicy Mickiewicza w Sanoku doszło do całkowitego zamulenia kanalizacji burzowej, na odcinku około 300 metrów, co z kolei miało wpływ na zapadnięcie się jezdni.  Po pierwsze musimy odmulić kanalizację, aby móc przystąpić do bieżącej naprawy – wyjaśnia Wojciech Naparła, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku.

Sprawa jest o tyle trudna, że do odmulenia kanalizacji potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, którego Powiatowy Zarząd Dróg na stanie nie posiada i będzie on sprowadzany z zewnątrz.

– Trudno w tej chwili mówić o kosztach, ale na pewno nie będą one małe, z racji choćby tego, że musimy wynająć wspomniany sprzęt – podkreśla nasz rozmówca.

Kierowcy muszą liczyć się z niewielkimi utrudnieniami. Prace związane z remontem mają ruszyć w najbliższych dniach.  Jak do tej pory, to największa zgłoszona szkoda wyrządzona na drogach zarządzanych przez powiat, a wynikająca z wczorajszej gwałtownej ulewy.

red.

foto009

09-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)