REKLAMA
REKLAMA

Sanok w grupie śmierci (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Nowy podział na grupy i nowa drabinka fazy play-off. Wilki Sanok poznały rywali w rundzie zasadniczej Salming Ekstraligi Mężczyzn. Drużyna z Podkarpacia trafiła do grupy śmierci, w której zagrają również mistrzowie Górale Nowy Targ, brązowi medaliści Szarotka Nowy Targ, a także Wiatr Ludźmierz i Pionier Tychy.

Na początek najważniejsze, czyli podział na grupy Salming Ekstraligi Mężczyzn w sezonie 2018/2019. Przypomnijmy, że do rozgrywek zgłosiło się 14 zespołów.

GRUPA A:
KS Górale Nowy Targ (1 – miejsce w poprzednim sezonie)
KS Szarotka Nowy Targ (3)
Bieszczady24.pl Wilki Sanok (4)
UKS Wiatr Ludźmierz (7)
KRS TKKF Pionier Tychy (9)

GRUPA B:
MUKS Zielonka (2)
ULKS Olimpia Łochów (5)
ULKS Józefina (10)
TLU Kala Izolacje Toruń (12)
AZS Politechnika Łódzka (8)

GRUPA C:
UKS Fenomen Babimost (6)
UKS Prus Żary (11)
I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski (beniaminek)
KS Wejherowo (beniaminek)

Nie trzeba znawcy tej dyscypliny, aby stwierdzić, że grupa A jest zdecydowanie najsilniejsza. Kluczem do ustalenia takiego, a nie innego składu grup są odległości pomiędzy poszczególnymi miejscowościami. Polski Związek Unihokeja, po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 przesłał do Klubów ankietę, w której każdy mógł wypowiedzieć się w kwestii systemu rozgrywek. Jak poinformowała unihokejowa centrala, większość ekip była za pozostawienie klucza regionalnego ze względu na ograniczenie kosztów związanych z transportem. Aktualny schemat gier układał wiceprezes PZUnihokeja Janusz Sternicki (kibicom z Sanoka znany jako trener Olimpii Łochów) w porozumieniu z nowym przewodniczącym Wydziału Gier i Dyscypliny Krzysztofem Augustyniakiem.

W poprzedniej edycji rozgrywek sanoczanie rywalizowali z zespołami spod Warszawy. Teraz trzykrotnie udadzą się w góry, a raz do Tychów. To znaczące skrócenie podróży dla drużyny z grodu Grzegorza.

Zmienna liczba drużyn w kolejnych sezonach ekstraligi oraz spore odległości dzielące ośrodki unihokejowe sprawiają, że ustalenie optymalnego systemu gry jest zadaniem niezwykle trudnym i ciężko przypuszczać, że jakiekolwiek rozwiązanie zadowoli wszystkich uczestników. Wydaje się jednak, że pewne standardy powinny zostać zachowane, jak teoretyczne rozstawienie czterech najlepszych ekip poprzedniego sezonu. Dzieje się tak niemal w każdej dyscyplinie, szczególnie na najwyższych szczeblach rozgrywek. Tymczasem w fazie play-off ekstraligi unihokeja, gdyby wyniki w grupie ustalić na podstawie rezultatów z poprzedniego sezonu, w dolnej części drabinki znajdą się: druga, trzecia i czwarta ekipa z sezonu 2017/2018. W górnej tylko mistrz Polski, dla którego teoretycznie najgroźniejszym rywalem w walce o finał będzie Olimpia Łochów, aktualnie piąty zespół w kraju. Czy zatem autorzy systemu uszanowali wyniki z poprzedniego sezonu? Warto zaznaczyć, że rok wcześniej, pierwsze cztery drużyny z poprzedniego sezonu, teoretycznie, mogły się spotkać dopiero w półfinale.

Nie skupiamy się na szczegółach związanych z systemem rozgrywek. Całą uwagę kierujemy na przygotowania do sezonu, które trwają już od miesiąca. Oczywiście wiemy, że w grupie przyjdzie nam grać z niezwykle wymagającymi przeciwnikami. To dobrze. Cały czas chcemy się uczyć i podnosić poziom sportowy naszej drużyny. Co do fazy play-off mogę jedynie powiedzieć, że aby powtórzyć sukces sprzed roku i tak będziemy musieli wygrać z klasowymi przeciwnikami. Samo patrzenie i analizowanie drabinki nic nie da. Poza tym, w każdej z grup może się naprawdę wiele wydarzyć – mówi Tomasz Sokołowski, kapitan Wilków.

Liga startuje 8 września, ale sanoczanie zainaugurują rozgrywki w drugim terminie, czyli 22 września. Zagrają na wyjeździe z Pionierem Tychy. Pierwsze mecze w Sanoku 6 października, kiedy „Wataha” podejmie mistrza Polski Górali Nowy Targ.

Wkrótce informacje dotyczące przygotowań Wilków do nowego sezonu.

autor: mp

foto: Tomas Sowa

31-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)