REKLAMA
REKLAMA

Seniorski sukces lekkoatletki z Sanoka. Angelika Faka z brązowym medalem MP! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wychowanka Komunalnych Sanok Angelika Faka zdobyła brązowy medal w skoku w dal podczas rywalizacji seniorek na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce, Lublin 2018. Sanoczanka reprezentująca obecnie barwy WKSu Wawel Kraków skoczyła 6,28 m. To ogromny sukces 22-latki, która przygodę ze sportem rozpoczynała pod skrzydłami Ryszarda Długosza.

Tomasz Sokołowski

Seniorskie Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce odbyły się w miniony weekend w Lublinie. Tę imprezę na długo zapamięta pochodząca z Sanoka 22-letnia Angelika Faka. Była podopieczna Ryszarda Długosza i wychowanka Komunalnych Sanok wynikiem 6,28 m sięgnęła po brązowy medal w skoku w dal. To ogromny sukces, szczególnie, że sanoczanka jest jeszcze młodzieżowcem i był to dla niej zaledwie drugi start na krajowym czempionacie w kategorii seniorek.

Od początku konkursu wiedziałam, że aby zdobyć medal, trzeba będzie skakać naprawdę daleko. Rywalki przyjechały do Lublina w znakomitej formie i już w swoich pierwszych próbach pokazały klasę – relacjonuje Angelika Faka, obecnie zawodniczka WKSu Wawel Kraków. – Mój pierwszy skok był „na zaznaczenie”, wynik 5,98. W drugim 6,18 i do miejsca na podium brakowało mi tylko 1 cm. Najlepsza w całym konkursie okazała się trzecia próba, kiedy skoczyłam 6,28.

Rezultat ten pozwolił zdobyć upragniony medal. Do drugiego stopnia podium zabrakło 5 cm. Srebrny krążek na swojej szyi zawiesiła reprezentująca KS Podlasie Białystok Magdalena Żebrowska. Mistrzynią Polski została murowana faworytka zawodów Anna Jagaciak z AZSu Poznań z wynikiem 6,47. Warto zaznaczyć, że minimum na mistrzostwa Europy, które w sierpniu odbędą się w Berlinie wynosiło 6,60.

Dla lekkoatletki z Sanoka, studiującej na co dzień w Krakowie to największy sukces w dotychczasowej karierze.

Angelika Faka wraz z trenerem Piotrem Borą

Do tej pory to moje największe osiągnięcie. Szczęście nie do opisania – mówi Angelika Faka. – To także sukces mojego trenera Piotra Bory, któremu dziękuję za przygotowanie mnie do zawodów. Na pewno ten wynik zawdzięczam też trenerowi Ryszardowi Długoszowi, z którym zaczynałam przygodę ze sportem. Jemu też serdecznie dziękuję.

Skoki Angeliki Faki podczas mistrzostw Polski w Lublinie:

1: 5,98 m
2: 6,18 m
3: 6,28 m
4: 6,13 m
5: 5,96 m
6: 6,08 m

Rekord życiowy lekkoatletki z Sanoka to 6,35 uzyskany w tym roku również w Lublinie.

foto: materiały nadesłane / archiwum prywatne

26-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)