REKLAMA
REKLAMA

Seniorski sukces lekkoatletki z Sanoka. Angelika Faka z brązowym medalem MP! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wychowanka Komunalnych Sanok Angelika Faka zdobyła brązowy medal w skoku w dal podczas rywalizacji seniorek na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce, Lublin 2018. Sanoczanka reprezentująca obecnie barwy WKSu Wawel Kraków skoczyła 6,28 m. To ogromny sukces 22-latki, która przygodę ze sportem rozpoczynała pod skrzydłami Ryszarda Długosza.

Tomasz Sokołowski

Seniorskie Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce odbyły się w miniony weekend w Lublinie. Tę imprezę na długo zapamięta pochodząca z Sanoka 22-letnia Angelika Faka. Była podopieczna Ryszarda Długosza i wychowanka Komunalnych Sanok wynikiem 6,28 m sięgnęła po brązowy medal w skoku w dal. To ogromny sukces, szczególnie, że sanoczanka jest jeszcze młodzieżowcem i był to dla niej zaledwie drugi start na krajowym czempionacie w kategorii seniorek.

Od początku konkursu wiedziałam, że aby zdobyć medal, trzeba będzie skakać naprawdę daleko. Rywalki przyjechały do Lublina w znakomitej formie i już w swoich pierwszych próbach pokazały klasę – relacjonuje Angelika Faka, obecnie zawodniczka WKSu Wawel Kraków. – Mój pierwszy skok był „na zaznaczenie”, wynik 5,98. W drugim 6,18 i do miejsca na podium brakowało mi tylko 1 cm. Najlepsza w całym konkursie okazała się trzecia próba, kiedy skoczyłam 6,28.

Rezultat ten pozwolił zdobyć upragniony medal. Do drugiego stopnia podium zabrakło 5 cm. Srebrny krążek na swojej szyi zawiesiła reprezentująca KS Podlasie Białystok Magdalena Żebrowska. Mistrzynią Polski została murowana faworytka zawodów Anna Jagaciak z AZSu Poznań z wynikiem 6,47. Warto zaznaczyć, że minimum na mistrzostwa Europy, które w sierpniu odbędą się w Berlinie wynosiło 6,60.

Dla lekkoatletki z Sanoka, studiującej na co dzień w Krakowie to największy sukces w dotychczasowej karierze.

Angelika Faka wraz z trenerem Piotrem Borą

Do tej pory to moje największe osiągnięcie. Szczęście nie do opisania – mówi Angelika Faka. – To także sukces mojego trenera Piotra Bory, któremu dziękuję za przygotowanie mnie do zawodów. Na pewno ten wynik zawdzięczam też trenerowi Ryszardowi Długoszowi, z którym zaczynałam przygodę ze sportem. Jemu też serdecznie dziękuję.

Skoki Angeliki Faki podczas mistrzostw Polski w Lublinie:

1: 5,98 m
2: 6,18 m
3: 6,28 m
4: 6,13 m
5: 5,96 m
6: 6,08 m

Rekord życiowy lekkoatletki z Sanoka to 6,35 uzyskany w tym roku również w Lublinie.

foto: materiały nadesłane / archiwum prywatne

26-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)