REKLAMA
REKLAMA

ŚMIERĆ DZIECKA: Zabójstwo czy nieumyślne spowodowanie śmierci? Sekcja zwłok nie daje odpowiedzi

KROSNO / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Krośnie prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 13-miesięcznego dziecka, do której doszło w jednym z bloków w mieście. Sekcja zwłok nie dała odpowiedzi na pytanie co było przyczyną zgonu dziewczynki.

Przypomnijmy, że krośnieńscy policjanci w poniedziałek 28 maja o godzinie 11.00, w jednym z mieszkań przy ul. Czajkowskiego znaleźli martwe ciało 13-miesięcznej dziewczynki. W pomieszczeniu znajdowała się także matka dziecka, 24-latka z powiatu brzozowskiego.

Niestety wykonana sekcja zwłok nie dała śledczym odpowiedzi na pytanie, co było przyczyną śmierci.

Prokuratura Rejonowa w Krośnie prowadzi śledztwo w tej sprawie pod kątem art. 148 par. 1 kk, czyli zabójstwa. Z uwagi na to, że biegli nie są w stanie podać przyczyny zgonu dziewczynki, żadna hipoteza nie jest wykluczona, dlatego rozważana jest również możliwość nieumyślnego spowodowania śmierci czy też śmierci z przyczyn naturalnych. Nieodzowne będą dalsze badania szczegółowe, które już zostały zlecone – informuje Iwona Czerwonka-Rogoś, Prokurator Rejonowy Prokuratury Rejonowej w Krośnie.

Trwają czynności, jednak o tym jakie zespoły biegłych powołano i w jakim zakresie będą one pracowały, prokuratura  nie chce ujawniać z uwagi na dobro śledztwa.

24-latka, matka dziecka, która w poniedziałek z uwagi na jej stan psychofizyczny trafiła do krośnieńskiego szpitala, nadal przebywa w tej placówce. Nie są znane szczegóły co do jej stanu zdrowia oraz kondycji.

Clipboard01

30-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)