REKLAMA

Sterty śmieci na brzegu jeziora. Sprzątali ratownicy bieszczadzkiego WOPR (ZDJĘCIA)

SIENIAWA / PODKARPACIE. W ostatnich dniach członkowie Bieszczadzkiego WOPR prowadzili akcję porządkowania okolic zbiornika wodnego na rzece Wisłok w Sieniawie. Zaśmieconych miejsc nie brakowało. Na niektórych odcinkach, tuż przy wodzie, zalegały sterty śmieci.

Zbiornik wodny w Sieniawie powstał 1978 roku i od wielu lat w sezonie letnim, cieszy się dużą popularnością zarówno wśród społeczności lokalnej jak również osób przyjezdnych.

Członkowie stowarzyszenia, każdorazowo w okresie letnim, podejmują próby zachowania czystości i zapewnienia jak najlepszych walorów estetycznych terenów przyległych do akwenu. Każdego roku, ratownicy czyszczą brzeg akwenu z wszelakiego rodzaju odpadów (butelki, puszki, opakowania plastikowe, pampersy). Dodatkowo zespół płetwonurków podejmuje się w toku ćwiczeń czyszczenia dna akwenu.

Szczególne podziękowania za zaangażowanie w akcję sprzątania brzegów jeziora należą się kierownikowi drużyny, koledze Taduszowi Śliwce – czytamy na profilu Facebook.com Bieszczadzkiego WOPR.

źródło: Bieszczadzkie WOPR

16-04-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Dd2018-04-16 09:27:27
0 0
Radził bym zabrac sie tez za posprzatanie Jeziora Solinskiego, taki tam jest syf ze az wstyd przed turystami, ktorych jest co raz wiecej...
prałat2018-04-16 09:31:03
0 0
Polaki buraki. Przyniosłeś siatę z browarami to zabierz siatę z pustymi puszkami ochleju. Mandat bucowi, jednemu drugiemu to się nauczy. Ciekawe czy w domu też tak pod siebie śmieci rzuca... brak słów co do tępoty mózgu niektórych
500+2018-04-16 09:38:31
0 0
i kto ma sprzatac? Gmina dostaje nie małe podatki, powinni coś z tym zrobić, druga sprawa, to że jeżdżą buraki w sandałach i skarpetkach zostawiając puste i zużyte opakowania po produktach z biedry i nawet nie myślą o tym żeby po sobie posprzątać...
anonim2018-04-16 09:57:53
0 0
Ja się dziwię że co roku tam jeszcze ludzie jeżdżą i to z rodzinami. syf brud nie zabezpieczony teren... Muł, różne głębokości, nie wiadomo na co się wdepnie stopą... O tragedie proszą i tyle.
brak systemu smieciowo-koszowego2018-04-16 10:07:47
0 0
Gmina lub elektronia w miejscach gdzie są większe skupiska ludzi powinny zadbać o zaopatrzenie w śmietniki jak i tołtoje typu wyspa zajęcza plaże na werlasie, wyspa skalista itp. Jak by nie było ludzi tam pełno ale w 21 wieku tylko krzaki są do załatawiań potrzeb nie wspomnę już o braku jednego konkretnego punktu odbioru z turystycznych ubikacji w żaglówkach które są poźniej spowrotem wlewane do zalewu o takie sprawy gmina czy zarządca elektrowni zadbac bo rowerków zaglowek turystów z roku na rok jest coraz więcej a infrastruktura jest późny Gierek
eeeee2018-04-16 22:44:27
0 0
@Dd Wstyd przed kim? przecież to ci turyści zostawili te śmieci, a teraz wrócą na czyste i co? "hehe patrz się Franek, butelki sie same posprzątały". Jak chcą miec czysto, to niech po sobie sprzątają.
NoBo2018-06-13 22:16:26
0 0
zeby nie wiem ile bylo koszy to i tak brudasy smieca ,nie sortuja bo po co po rodzinie na czterech lapach tez nie sprzataja niech inni sprzataja a jacy chodza z rodzina dumni to takie nowoczesne!!!