REKLAMA
REKLAMA

Stok nie jest dla bałwanów

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W czasie zimy policjanci patrolują nie tylko nasze ulice, ale również dbają o bezpieczeństwo narciarzy szusujących po stokach. Działania prewencyjne, które podejmują funkcjonariusze, przyczyniają się między innymi do ograniczenia liczby kradzieży sprzętu narciarskiego.

303-152488

Policjanci na stokach pilnują, aby narciarze poruszali się jedynie po wyznaczonych trasach, przypominają, że nie należy pozostawiać sprzętu narciarskiego i snowboardowego bez opieki. Funkcjonariusze patrolujący okolice stoków, zwracają szczególna uwagę na samochody pozostawione przez turystów na parkingach, które pozostawione na wiele godzin, mogą być atrakcyjne dla złodziei.

Policjanci przypominają o obowiązku noszenia kasku podczas jazdy przez dzieci i młodzież, które nie ukończyły 16 roku życia. Za nieprzestrzeganie tego przepisu, policjanci patrolujący stoki mogą nałożyć na opiekuna grzywnę. Jednocześnie funkcjonariusze zachęcają, by nie tylko dzieci i młodzież nosiły podczas jazdy kaski – dorośli również przez wzgląd na własne bezpieczeństwo, powinni pamiętać o odpowiednim stroju.

303-152490

Działania prowadzone są w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Ponadto w ramach tego przedsięwzięcia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych oraz funkcjonariusz KWP w Rzeszowie – asp. szt. Stanisław Filipek przygotowali materiały informacyjne dla narciarzy.

Istotnym elementem akcji jest również konkurs plastyczny pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, kierowany do dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu FIS. Warunkiem uczestnictwa w konkursie będzie nadesłanie do 20 lutego 2018 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych przez osobę urodzoną w roku 2002 lub później. Na autorów najciekawszych prac konkursowych czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz Fundację PZU.

303-152492

KPP Ustrzyki Dolne

11-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)