REKLAMA
REKLAMA

Stok nie jest dla bałwanów

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W czasie zimy policjanci patrolują nie tylko nasze ulice, ale również dbają o bezpieczeństwo narciarzy szusujących po stokach. Działania prewencyjne, które podejmują funkcjonariusze, przyczyniają się między innymi do ograniczenia liczby kradzieży sprzętu narciarskiego.

303-152488

Policjanci na stokach pilnują, aby narciarze poruszali się jedynie po wyznaczonych trasach, przypominają, że nie należy pozostawiać sprzętu narciarskiego i snowboardowego bez opieki. Funkcjonariusze patrolujący okolice stoków, zwracają szczególna uwagę na samochody pozostawione przez turystów na parkingach, które pozostawione na wiele godzin, mogą być atrakcyjne dla złodziei.

Policjanci przypominają o obowiązku noszenia kasku podczas jazdy przez dzieci i młodzież, które nie ukończyły 16 roku życia. Za nieprzestrzeganie tego przepisu, policjanci patrolujący stoki mogą nałożyć na opiekuna grzywnę. Jednocześnie funkcjonariusze zachęcają, by nie tylko dzieci i młodzież nosiły podczas jazdy kaski – dorośli również przez wzgląd na własne bezpieczeństwo, powinni pamiętać o odpowiednim stroju.

303-152490

Działania prowadzone są w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Ponadto w ramach tego przedsięwzięcia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych oraz funkcjonariusz KWP w Rzeszowie – asp. szt. Stanisław Filipek przygotowali materiały informacyjne dla narciarzy.

Istotnym elementem akcji jest również konkurs plastyczny pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, kierowany do dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu FIS. Warunkiem uczestnictwa w konkursie będzie nadesłanie do 20 lutego 2018 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych przez osobę urodzoną w roku 2002 lub później. Na autorów najciekawszych prac konkursowych czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz Fundację PZU.

303-152492

KPP Ustrzyki Dolne

11-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)