REKLAMA
REKLAMA

Strażnicy graniczni zatrzymali 28-letniego Turka. Chciał dotrzeć do Berlina (FOTO)

PODKARPACIE. Patrol straży granicznej z placówki w Hermanowicach zatrzymał 28-letniego obywatela Turcji, który pieszo przekroczył ukraińsko-polską granicę. Jego celem były Niemcy, tymczasem został już przekazany z powrotem na Ukrainę.

Cudzoziemiec został zatrzymamy 13 grudnia w przygranicznych Jaksmanicach (gm. Medyka). W zdarzeniu pomocna była informacja od jednego z mieszańców tej miejscowości. Na miejsce szybko przyjechali strażnicy graniczni, którzy zatrzymali mężczyznę, a następnie ustalili miejsce nielegalnego przekroczenia.

28-letni obywatel Turcji posiadał przy sobie paszport oraz dowód osobisty wydane przez władze tego kraju.

Swoją podróż z Turcji rozpoczął kilka dni wcześniej. Samolotem przyleciał na Ukrainę, a następnie lokalnymi środkami dotarł w rejon przygraniczny. Był dobrze przygotowany do podróży, miał przy sobie m.in. kilkaset euro. Jak dodał, celem wyprawy był Berlin gdzie na stałe mieszka jego rodzina.

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz przekazany na Ukrainę w ramach umowy readmisyjnej.

Dodatkowo, w związku z wpisem do wykazu osób niepożądanych oraz bazy SIS, przez kolejne 3 lata nie będzie mógł wjechać na terytorium państw strefy Schengen.

Od początku tego roku, Straż Graniczna z Podkarpacia zatrzymała już 140 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli ukraińsko-polską granicę. Ich celem było osiedlenie się w państwach Europy zachodniej, a Polskę traktowali zazwyczaj jako kraj tranzytowy.

źródło: BiOSG

14-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)