REKLAMA
REKLAMA

II Mikołajowe XC, czyli szaleństwo na rowerach po lesie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W lesie na Białej Górze odbył się wyścig kolarski w formule Cross Country (XC) „II Mikołajowe XC”. Oprócz śniegu było wszystko. Świetna frekwencja, super przygotowana trasa, pyszne jedzenie po wyścigu i piękne ręcznie robione medale – misie dla zwycięzców.

Patronem medialnym II Mikołajowego XC był portal

esanok1

Na 37 zawodników, którzy zjawili się na trasie czekała pętla o długości około 2300 metrów, którą uczestnicy mieli pokonać 5 razy. Na trasie było wszystko, co ma być na prawdziwym wyścigu MTB – szybkie zjazdy, mordercze podjazdy, kamienie, sekcje korzeni, hopki, wyprofilowane zakręty i błoto. Trasa była w 100% do pokonania bez schodzenia z roweru ale ten wyczyn udał się niewielu zawodnikom. Natomiast wszyscy byli bardzo zadowoleni po przekroczeniu linii mety.

W kategorii pań najszybsza okazała się Jana Nawój z Sanoka, na drugim miejscu przyjechała Dominika Żurek z Rzeszowa, a podium uzupełniła Elżbieta Koczera z Sanoka.

W najmłodszej kategorii męskiej (15-19 lat) zwycięstwo padło łupem Jana Miłka z Rzeszowa, na drugim miejscu znalazł się Piotr „Piciulinka” Gryzło z Jasła, a najniższy stopień podium padł łupem Piotra Marzuchowskiego z Zagórza.

W kategorii M2 (20-29 lat) bezkonkurencyjny okazał się Marcin Rydel z Przemyśla, pokonując Huberta Dudzika z Dukli i Pawła Dołżyckiego z Komańczy.

M3 (30-39 lat) po bardzo emocjonującej walce Krystian Nawój z Sanoka musiał uznać wyższość Tomasza Leśniaka z Jasła. Trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Januszczakowi z Sanoka.

W kategorii M4 (40-49 lat) faworyt, Andrzej Miłek z Rzeszowa musiał zadowolić się drugim miejscem, bo pierwsze zgarnął sanoczanin Macieja Uruski. Podium uzupełnił Bartosz Szuban z Przemyśla. Warto dodać, że była to najliczniejsza kategoria w całym wyścigu.

W najstarszej kategorii M5 (powyżej 50 lat), zwanej humorystycznie najstarszą młodzieżą, Robert Lorens z Sanoka nie dał szans rywalom i wygrał z dużą przewagą. Na drugim miejscu znalazł się Zbigniew Adam z Iwonicza Zdroju, a na trzecim miejscu dojechał Wojciech Chmielewski z Sanoka – najstarszy uczestnik zawodów.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zawodnikom, za liczny udział w zawodach oraz wszystkim sponsorom i partnerom bez których nie udałoby się zrealizować tego wyścigu. Już teraz zapraszamy za rok, na kolejne Mikołajowe ściganie.

źródło: SWR

14-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)