REKLAMA
REKLAMA

II Mikołajowe XC, czyli szaleństwo na rowerach po lesie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W lesie na Białej Górze odbył się wyścig kolarski w formule Cross Country (XC) „II Mikołajowe XC”. Oprócz śniegu było wszystko. Świetna frekwencja, super przygotowana trasa, pyszne jedzenie po wyścigu i piękne ręcznie robione medale – misie dla zwycięzców.

Patronem medialnym II Mikołajowego XC był portal

esanok1

Na 37 zawodników, którzy zjawili się na trasie czekała pętla o długości około 2300 metrów, którą uczestnicy mieli pokonać 5 razy. Na trasie było wszystko, co ma być na prawdziwym wyścigu MTB – szybkie zjazdy, mordercze podjazdy, kamienie, sekcje korzeni, hopki, wyprofilowane zakręty i błoto. Trasa była w 100% do pokonania bez schodzenia z roweru ale ten wyczyn udał się niewielu zawodnikom. Natomiast wszyscy byli bardzo zadowoleni po przekroczeniu linii mety.

W kategorii pań najszybsza okazała się Jana Nawój z Sanoka, na drugim miejscu przyjechała Dominika Żurek z Rzeszowa, a podium uzupełniła Elżbieta Koczera z Sanoka.

W najmłodszej kategorii męskiej (15-19 lat) zwycięstwo padło łupem Jana Miłka z Rzeszowa, na drugim miejscu znalazł się Piotr „Piciulinka” Gryzło z Jasła, a najniższy stopień podium padł łupem Piotra Marzuchowskiego z Zagórza.

W kategorii M2 (20-29 lat) bezkonkurencyjny okazał się Marcin Rydel z Przemyśla, pokonując Huberta Dudzika z Dukli i Pawła Dołżyckiego z Komańczy.

M3 (30-39 lat) po bardzo emocjonującej walce Krystian Nawój z Sanoka musiał uznać wyższość Tomasza Leśniaka z Jasła. Trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Januszczakowi z Sanoka.

W kategorii M4 (40-49 lat) faworyt, Andrzej Miłek z Rzeszowa musiał zadowolić się drugim miejscem, bo pierwsze zgarnął sanoczanin Macieja Uruski. Podium uzupełnił Bartosz Szuban z Przemyśla. Warto dodać, że była to najliczniejsza kategoria w całym wyścigu.

W najstarszej kategorii M5 (powyżej 50 lat), zwanej humorystycznie najstarszą młodzieżą, Robert Lorens z Sanoka nie dał szans rywalom i wygrał z dużą przewagą. Na drugim miejscu znalazł się Zbigniew Adam z Iwonicza Zdroju, a na trzecim miejscu dojechał Wojciech Chmielewski z Sanoka – najstarszy uczestnik zawodów.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zawodnikom, za liczny udział w zawodach oraz wszystkim sponsorom i partnerom bez których nie udałoby się zrealizować tego wyścigu. Już teraz zapraszamy za rok, na kolejne Mikołajowe ściganie.

źródło: SWR

14-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)