REKLAMA
REKLAMA

Sukcesy leśnych krasomówców z Leska (ZDJĘCIE)

LESKO / PODKARPACIE. Dobrze zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Lesku na XII Ogólnopolskim Konkursie „Bajarze z Leśnej Polany” im. redaktora Andrzeja Zalewskiego, który odbywał się 17 i 18 maja w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie k. Kalisza.

W szranki stanęło tym razem 30 osób, głównie uczniów szkół leśnych. W ocenie jury najlepiej zaprezentował się Jakub Chludziński, uczeń Technikum Leśnego w Tucholi, drugą nagrodę otrzymała Joanna Bartczak z Technikum Leśnego w Warcinie.

Laureatką nagrody trzeciej została Dominika Piotrowska – uczennica Zespołu Szkół Leśnych w Lesku, która oczarowała gawędą „Czary mary”, przypominającą o magicznych praktykach dawnych mieszkańców Karpat i ich związkach z lasem.

Z kolei jedno z równorzędnych wyróżnień jury przyznało Julii Dyląg z ZSL w Lesku, która zauroczyła publiczność opowieścią zatytułowaną „Odpukać”, a przywodzącą na pamięć magiczne właściwości drewna. Jury doceniło też gawędę o węglu drzewnym „Czarny jak złoto”, którą zaprezentował Gabriel Kozioł – również uczeń ZSL w Lesku. Opiekunką grupy leśnych bajarzy jest polonistka Beata Brajewska.

Leśnicy z Leska już wielokrotnie byli laureatami różnych konkursów krasomówczych, zdobywają w nich najwyższe laury.

DR.0620.37 Dominika Piotrowska  czary mary

Tekst i zdjęcie: Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

23-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)