REKLAMA
REKLAMA

Sukcesy leśnych krasomówców z Leska (ZDJĘCIE)

LESKO / PODKARPACIE. Dobrze zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Lesku na XII Ogólnopolskim Konkursie „Bajarze z Leśnej Polany” im. redaktora Andrzeja Zalewskiego, który odbywał się 17 i 18 maja w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie k. Kalisza.

W szranki stanęło tym razem 30 osób, głównie uczniów szkół leśnych. W ocenie jury najlepiej zaprezentował się Jakub Chludziński, uczeń Technikum Leśnego w Tucholi, drugą nagrodę otrzymała Joanna Bartczak z Technikum Leśnego w Warcinie.

Laureatką nagrody trzeciej została Dominika Piotrowska – uczennica Zespołu Szkół Leśnych w Lesku, która oczarowała gawędą „Czary mary”, przypominającą o magicznych praktykach dawnych mieszkańców Karpat i ich związkach z lasem.

Z kolei jedno z równorzędnych wyróżnień jury przyznało Julii Dyląg z ZSL w Lesku, która zauroczyła publiczność opowieścią zatytułowaną „Odpukać”, a przywodzącą na pamięć magiczne właściwości drewna. Jury doceniło też gawędę o węglu drzewnym „Czarny jak złoto”, którą zaprezentował Gabriel Kozioł – również uczeń ZSL w Lesku. Opiekunką grupy leśnych bajarzy jest polonistka Beata Brajewska.

Leśnicy z Leska już wielokrotnie byli laureatami różnych konkursów krasomówczych, zdobywają w nich najwyższe laury.

DR.0620.37 Dominika Piotrowska  czary mary

Tekst i zdjęcie: Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

23-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)