REKLAMA
REKLAMA

Tadeusz Pióro w otwartym liście do radnych VIII kadencji

SANOK / PODKARPACIE. List ustępującego burmistrza Sanoka Tadeusza Pióro do radnych VIII kadencji.

 

Wysoka Rado, Szanowni Państwo!

Stając przed Wami dzisiaj, jako ustępujący Burmistrz Miasta Sanoka, mogę powiedzieć z podniesionym czołem słowami św. Pawła: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem.” Ani jeden rok mojej kadencji nie był rokiem straconym, ani jeden dzień zmarnowanym. Miasto pozyskało ogrom środków finansowych, wzbogaciło się o nowoczesne obiekty użyteczności publicznej i drogi. Znacząco zwiększyły się przychody, co pozwoliło na inicjowanie kolejnych zadań.

Sanok, który przekazuję następcom nie jest ani ponad miarę zadłużony, ani inwestycyjnie zapomniany, ani też nie ma się czego wstydzić w stosunku do innych, porównywalnych miast w województwie podkarpackim, czy w całej Polsce. Przeciwnie, to inne ośrodki, również te o wiele większe niż nasz, z zazdrością spoglądają na to co się tu dzieje, jak szybki następuje tu rozwój. Podczas swojej pracy na stanowisku burmistrza, zrobiłem wszystko, co należało uczynić, a nawet o wiele więcej, by mieszkańcy mogli żyć w nowoczesnym, przyjaznym mieście. Sanok ma jeszcze bardzo wiele potrzeb. Będzie to wymagało ogromnych finansów zewnętrznych, gdyż same tylko zasoby finansowe miasta są dalece niewystarczające. Sami, za swoje pieniądze nie zbudowalibyśmy: centrum rehabilitacji i sportu, stadionu, dworca, obwodnicy itd.

Gratulując zatem Wysokiej Radzie zaufania, jakim obdarzyli Was sanoczanie, proszę, aby pilnowała dokończenia tego co zaczęte i inspirowała kolejne dzieła służące Sanokowi. W naszych partnerskich miastach na Ukrainie zamiast tytułu: „burmistrz” czy „prezydent” używa się określenia: „głowa miasta”. Życzę memu następcy, by był rozważną, światłą i godną „Głową Miasta Sanoka”, która nigdy nie straci twarzy.

Wszystkim składam serdeczne życzenia zdrowia i pomyślności oraz sukcesów w pracy dla dobra naszego miasta.

Tadeusz Pióro
Burmistrz Miasta Sanoka

 

ZOBACZ ORYGINAŁ LISTU: Burmsitrz Pióro

 

materiały nadesłane

19-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook