REKLAMA
REKLAMA

Terytorialsi kontra studenci. Będzie rzut granatem, strzelanie z karabinka i transport rannego (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. pułkownika Łukasza Cieplińskiego rywalizować będą z rzeszowskimi studentami o puchar Dowódcy 3. PBOT w zawodach sportowo-wojskowych.

Tuż po majówce, 8 maja br. o godz. 8.30 żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczną wspólne zmagania sportowo-wojskowe ze studentami z Rzeszowa.

Zawody odbędą się  w dwóch lokalizacjach. Na terenie Garnizonowego Ośrodka Szkolenia „Staroniwa” jedną z konkurencji wojskowych będzie rzut granatem ćwiczebnym, a konkurencja strzelania z karabinka zostanie przeprowadzona na nowoczesnej strzelnicy kontenerowej mieszczącej się na terenie koszar przy ul. Lwowskiej 4.

170329IDE002(1)

Zawodnicy będą musieli zmierzyć się też z konkurencją „transport rannego z pola walki”.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej to sprawni i dobrze wyszkoleni ludzie. Uczestnicząc regularnie w szkoleniach rotacyjnych z każdym dniem zostają wyposażeni w nowe umiejętności i narzędzia, które będą mogli wykorzystać dla ratowania zdrowia i życia ludzi w swoich małych ojczyznach.

Ci młodzi ochotnicy to również osoby, które w sytuacjach kryzysowych, klęsk żywiołowych i nieszczęśliwych wypadków są przy nas i na ich pomoc możemy liczyć o każdej porze dnia i nocy, co udowodnili już wielokrotnie.

zolnierze2

Zdjęcia i tekst: DWOT

02-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)