REKLAMA
REKLAMA

Terytorialsi kontra studenci. Będzie rzut granatem, strzelanie z karabinka i transport rannego (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. pułkownika Łukasza Cieplińskiego rywalizować będą z rzeszowskimi studentami o puchar Dowódcy 3. PBOT w zawodach sportowo-wojskowych.

Tuż po majówce, 8 maja br. o godz. 8.30 żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczną wspólne zmagania sportowo-wojskowe ze studentami z Rzeszowa.

Zawody odbędą się  w dwóch lokalizacjach. Na terenie Garnizonowego Ośrodka Szkolenia „Staroniwa” jedną z konkurencji wojskowych będzie rzut granatem ćwiczebnym, a konkurencja strzelania z karabinka zostanie przeprowadzona na nowoczesnej strzelnicy kontenerowej mieszczącej się na terenie koszar przy ul. Lwowskiej 4.

170329IDE002(1)

Zawodnicy będą musieli zmierzyć się też z konkurencją „transport rannego z pola walki”.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej to sprawni i dobrze wyszkoleni ludzie. Uczestnicząc regularnie w szkoleniach rotacyjnych z każdym dniem zostają wyposażeni w nowe umiejętności i narzędzia, które będą mogli wykorzystać dla ratowania zdrowia i życia ludzi w swoich małych ojczyznach.

Ci młodzi ochotnicy to również osoby, które w sytuacjach kryzysowych, klęsk żywiołowych i nieszczęśliwych wypadków są przy nas i na ich pomoc możemy liczyć o każdej porze dnia i nocy, co udowodnili już wielokrotnie.

zolnierze2

Zdjęcia i tekst: DWOT

02-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)