REKLAMA
REKLAMA

(Do)wolność czytania. Proza i poezja opanuje sanocki Rynek!

SANOK / PODKARPACIE. Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2018 jest „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Z tej okazji MBP im. Grzegorza z Sanoka zaprasza do udziału w akcji „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA – poezją i prozą, na co dzień i od święta”, 9 maja o godzinie 12:00, na sanockim Rynku i w jego okolicach!

W środę, podczas Tygodnia Bibliotek, punktualnie o godzinie 12:00, w centrum naszego miasta chcemy się spotkać z ważnymi dla nas ludźmi, bez których nie istniałaby instytucja biblioteki – z naszymi Czytelnikami.

Chcemy przy tej okazji razem z Wami cieszyć się z tego co mamy – podzielić się przyjemnością płynącą z lektury na świeżym powietrzu, zainspirować się nawzajem cytatami z poezji i prozy. Przy szklance chłodnego soku porozmawiać o WSZYSTKIM – w myśl zasady „Wszystko jest Poezja!”

Spotkanie zaczniemy od rozmowy z poetą, który Sanok zachował w swoich wierszach utrwalając ulotne chwile, jako obserwator i uczestnik życia miasta i mieszkańców, a przy tym człowiek obdarzony talentem „sensorycznej” transkrypcji przekazu świata zmysłów na słowa – Januszem Szuberem.

Clipboard01

Co będzie się działo?
Spotkanie z Januszem Szuberem o godzinie 12:00 na placu św. Jana. Porozmawiamy o życiu poety, o jego związku z Sanokiem, przyjaźni ze Zbigniewem Herbertem.

Poezja w przestrzeni miasta zmienimy wygląd Rynku i ulicy Franciszkańskiej odbijając na nich wiersze Janusza Szubera i Zbigniewa Herberta.

Strefa Relaksu przy Książce. Podczas trwania akcji (po spotkaniu na placu św. Jana) będziemy zachęcać przechodniów do „poczęstowania się książką” i chwili lektury na ławeczce przy Placu św. Jana lub na Rynku. Zachęcamy też do przyjścia z własną książką. Chcielibyśmy zgromadzić jak najwięcej osób czytających książki w jednym czasie w centrum naszego miasta. Niech na każdej ławce na Placu i na Rynku przez godzinę trwa przygoda z wyobraźnią!

Wspólne zdjęcie czytających Sanoczan. Niezależnie czy będzie nas 5 osób, czy 500 – zrobimy sobie wspólne zdjęcie na pamiątkę tej chwili. Każdy z uczestników dostanie zdjęcie przesłane w postaci pliku cyfrowego.

Pokażmy światu, że SANOK CZYTA – poezję i prozę, w dni powszednie i od święta!

Dla Czytelników, którzy tego dnia odwiedzą nas na Rynku, ulicy Franciszkańskiej i placu św. Jana przygotowaliśmy też drobne niespodzianki od Biblioteki.

źródło: MBP w Sanoku

02-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)