REKLAMA
REKLAMA

Terytorialsi z sanockiego batalionu ćwiczyli ze strażakami (FOTO)

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. W minioną niedzielę 25 listopada zorganizowano ćwiczenia 53. kompanii leskiej piechoty 35. Batalionu Lekkiej Piechoty w Sanoku wraz ze strażakami z KP PSP Lesko. Wspólne działania to przede wszystkim szkolenie umiejętności, które są nieodzowne podczas reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Współpraca służb podczas różnego rodzaju klęsk żywiołowych, zagrożenia mienia czy innych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia ludzi jest nieunikniona. Żołnierze z sanockiego batalionu ćwiczą przede wszystkim ze strażakami. Takie działania ma za sobą już kompania krośnieńska i brzozowska, terytorialsi z Leska również zaangażowali się w podobne przedsięwzięcia.

Nasi żołnierze ćwiczyli jak zachować się w sytuacjach kryzysowych. Jakie czynności należy wykonać chociażby podczas wypadku, gdy są osoby poszkodowane, czy w jaki sposób ewakuować rannych – mówi ppor. Edyta Skrzyszowska, dowódca 53 kompanii lekkiej piechoty w Lesku, wchodzącej w skład sanockiego batalionu OT.

W ramach tych ćwiczeń zorganizowano dwie części szkolenia. Przedstawiciel KP PSP w Lesku wygłosił wykład z zagadnień reagowania kryzysowego. Następnie żołnierze wraz ze strażakami ćwiczyli zachowania w różnych sytuacjach. I tak szkolili umiejętności jak postępować na miejscu wypadku, w jaki sposób zabezpieczyć teren, i jak udzielić pomocy osobie poszkodowanej. Drugie z zagadnień dotyczyło sposobów ewakuacji rannych.

W trakcie ćwiczeń poszczególne grupy zapoznały się także ze sprzętem wykorzystywanym podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

W zajęciach wzięło udział 75 żołnierzy leskiej kompanii WOT.

 

foto: 35 blp Sanok

30-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)