REKLAMA
REKLAMA

Terytorialsi z sanockiego batalionu ćwiczyli ze strażakami (FOTO)

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. W minioną niedzielę 25 listopada zorganizowano ćwiczenia 53. kompanii leskiej piechoty 35. Batalionu Lekkiej Piechoty w Sanoku wraz ze strażakami z KP PSP Lesko. Wspólne działania to przede wszystkim szkolenie umiejętności, które są nieodzowne podczas reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Współpraca służb podczas różnego rodzaju klęsk żywiołowych, zagrożenia mienia czy innych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia ludzi jest nieunikniona. Żołnierze z sanockiego batalionu ćwiczą przede wszystkim ze strażakami. Takie działania ma za sobą już kompania krośnieńska i brzozowska, terytorialsi z Leska również zaangażowali się w podobne przedsięwzięcia.

Nasi żołnierze ćwiczyli jak zachować się w sytuacjach kryzysowych. Jakie czynności należy wykonać chociażby podczas wypadku, gdy są osoby poszkodowane, czy w jaki sposób ewakuować rannych – mówi ppor. Edyta Skrzyszowska, dowódca 53 kompanii lekkiej piechoty w Lesku, wchodzącej w skład sanockiego batalionu OT.

W ramach tych ćwiczeń zorganizowano dwie części szkolenia. Przedstawiciel KP PSP w Lesku wygłosił wykład z zagadnień reagowania kryzysowego. Następnie żołnierze wraz ze strażakami ćwiczyli zachowania w różnych sytuacjach. I tak szkolili umiejętności jak postępować na miejscu wypadku, w jaki sposób zabezpieczyć teren, i jak udzielić pomocy osobie poszkodowanej. Drugie z zagadnień dotyczyło sposobów ewakuacji rannych.

W trakcie ćwiczeń poszczególne grupy zapoznały się także ze sprzętem wykorzystywanym podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

W zajęciach wzięło udział 75 żołnierzy leskiej kompanii WOT.

 

foto: 35 blp Sanok

30-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)