REKLAMA
REKLAMA

TRAGEDIA W MIĘDZYBRODZIU: Pięć lat więzienia dla Wojciecha P. za nieumyślne spowodowanie śmierci

MIĘDZYBRODZIE, KROSNO / PODKARPACIE. Sąd Okręgowy w Krośnie wydał wyrok w sprawie Wojciecha P.. Mężczyzna rok temu śmiertelnie ugodził nożem swoją partnerkę Izabelę D., zas do tej tragedii doszło w Międzybrodziu.

Początkowo Wojciechowi P. postawiono dwa zarzuty: z artykułu 157 par. 1, czyli spowodowanie obrażeń ciała powyżej dni siedmiu, czyli odniesienie do pobicia kobiety kijem i pięściami po twarzy w dniu 30 stycznia minionego roku oraz 148 par. 1 – zabójstwo.

Sąd uprzedził jednak o możliwości zmiany kwalifikacji prawnej czynu z art. 148 par.1 na art. 155 kk i 157 par. 1. kk. I tak też się stało. Wojciecha P. skazano na 5 lat pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie śmierci partnerki.

Przypomnijmy, że prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła postępowanie w tej sprawie 5 lutego ubiegłego roku. Wówczas sprawcy zarzucano popełnienie czynu z art. 156 par.1 pkt. 2 oraz 156 par. 3, czyli spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego efektem była śmierć. Jednak po sekcji zwłok, która wykazała na ciele ofiary dwie rany zadane nożem, zmieniono kwalifikację czynu na zabójstwo. Sekcja zwłok wykazała, że rana kłuta na lewym pośladku ofiary spowodowała obrażenia, które doprowadziły do śmierci Izabeli D..

ZOBACZ TAKŻE:

AKTUALIZACJA: Izabela D. leżała martwa w łóżku. Zginęła od rany zadanej nożem. Konkubent nie przyznaje się do zabójstwa

 

23-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)