REKLAMA
REKLAMA

Trzy kolizje na śliskiej jezdni. Uwaga na drogach

SANOK / PODKARPACIE. Policja apeluje do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że na mokrej drodze trudniej zapanować nad pojazdem. Szczególnie teraz, gdy jesienna aura „częstuje” nas zmienną pogodą, od deszczu, przez mgły i ranne przymrozki. 

 

W poniedziałek o godz. 8. w Sanoku na skrzyżowaniu ulic Staszica i Traugutta kierujący osobowym audi, podczas zmieniania pasa ruchu najechał na prawidłowo jadące mitsubishi. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny.

Kilka minut przed godz. 15. w Sanoku w obrębie skrzyżowania ul. Żwirki i Wigury z ul. Orzeszkowej doszło do zderzenia dwóch samochodów. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący kią cofając uderzył w jadącego nissana. W tym zdarzeniu również nikt nie odniósł obrażeń.

Do kolejnego zdarzenia doszło o godz. 16. na skrzyżowaniu ulic Kościuszki oraz Daszyńskiego. Kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącej, kierującej fordem.

Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Powody zdarzeń drogowych są różne, jednak w dużej mierze przyczyniają się do nich warunki pogodowe. Opady deszczu, silny wiatr, mgły znacznie ograniczają widoczność i osłabiają koncentrację. Dość zmienna ostatnio aura stanowi wyzwanie dla kierujących, którzy zapominają o zdjęciu nogi z gazu podczas nagłych opadów deszczu. Pamiętajmy, że na mokrej nawierzchni łatwo o utratę panowania nad pojazdem. Wydłuża się również droga hamowania. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

 

źródło: KPP Sanok

26-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook