REKLAMA
REKLAMA

UNIHOKEJ: Reprezentacja Polski z Jakubem Sujkowskim w składzie rozpoczyna zmagania w kwalifikacjach MŚ

SANOK / PODKARPACIE. To historyczny moment dla sanockiego unihokeja i oczywiście dla klubu Wilki Sanok! Już dzisiaj reprezentacja Polski seniorów rozpocznie zmagania w eliminacjach do mistrzostw świata, które odbywają się w Estonii, a w składzie biało-czerwonych wystąpi Kuba Sujkowski – pierwszy sanoczanin w historii polskiego unihokeja na tak dużej imprezie!

Kuba zagra z nr 20, wszystko wskazuje na to, że w 3 formacji ofensywnej. Będziemy mocno trzymać kciuki zarówno za Kubę Sujkowskiego, jak i za całą reprezentację. Jesteśmy przekonani, że Kuba da z siebie wszystko i na stałe wywalczy miejsce w drużynie narodowej.

Co ciekawe to nie jedyny sanocki akcent podczas tej imprezy. Od kilku miesięcy menedżerem kadry jest Michał Karski, również pochodzący z Sanoka.

Wszystkie mecze będą transmitowane na żywo w serwisie Youtube! Zachęcamy do oglądania reprezentacji Polski w akcji i oczywiście naszego Kuby! Kanał 2 Międzynarodowej Federacji Unihokeja. Pojedynek z Finlandią już dzisiaj o godzinie 12:00:

Warto wspomnieć, że klub Wilki Sanok istnieje od półtora roku, a na zgrupowaniach reprezentacji seniorów i juniorów było już 6 zawodników.

Suja

Na zdjęciu dwaj sanoczanie: z lewej Kuba, z prawej Michał

Poniżej kilka najważniejszych informacji o imprezie przygotowanych przez Polski Związek Unihokeja. Autorem prezentacji jest J. Udziela


Już dzisiaj w estońskim Tallinnie rozpoczną się Eliminacje do Mistrzostw Świata. Polska zmierzy się w nich z 5 nacjami. Stawka to oczywiście awans na czempionat globu.

Polsce po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku miesięcy przyjdzie mierzyć się z Finlandią. Poza „Suomi” rywalami biało-czerwonych będą: gospodarze – Estończycy, Belgowie, Holendrzy i Liechtenstein. Nasi reprezentanci to 14. siła świata i razem z Estonią powinna toczyć najbardziej zacięty bój o 2. miejsce w grupie, premiowane awansem. Finowie to murowany faworyt do wygrania grupy, choć w lipcu na The World Games we Wrocławiu wcale nie mieli łatwej przeprawy z Polakami. Pozostali uczestnicy turnieju eliminacyjnego, czyli Belgia, Holandia i Liechtenstein to kolejno 25., 27. i 33. zespół w rankingu IFF i każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo z tymi rywalami będzie sporym zaskoczeniem.

Pełna lista drużyn grupy eliminacyjnej Europa 1 (w nawiasie aktualne miejsce w światowym rankingu):

Finland (1)*
Estonia (9)
Poland (14)
Belgium (25)
Netherlands (27)
Liechtenstein (33)

Spotkania eliminacyjne rozgrywane będę w Kalevi Spordihall w stolicy Estonii – Talinnie. To hala mogąca pomieścić równo 1780 kibiców, na której rozgrywane są głównie mecze koszykówki, rzadziej siatkówki, futsalu, czy zawody gimnastyczne. Arena Eliminacji znajduje się w centrum miasta, w dzielnicy Juhkentali.

Z każdej z czterech europejskich grup eliminacyjnych awans na MŚ uzyskają:

– 2 najlepsze ekipy
– oraz dwa zespoły, które zgromadzą na swoim koncie największą liczbę punktów spośród drużyn z trzecich miejsc z grup 1-4. W przypadku takiej samej liczby punktów, pod uwagę brane są (w kolejności): różnica bramek, strzelone bramki, losowanie. W przypadku grup 6-drużynowych, do ogólnego rozrachunku odejmowane są punkty zdobyte na ostatnim zespole z grupy.

Nasi reprezentanci boje eliminacyjne rozpoczną już dzisiaj o godzinie 12:00, a naszym rywalem będzie… Finlandia. Tak więc już na starcie czeka nas mocna przeprawa! Następnie mierzyć będziemy się z:

– Belgią (1 lutego o 12:00)
– Liechtensteinem (2 lutego o 12:00)
– Estonią (3 lutego o 16:00)
– Holandią (4 lutego o 11:00)

Źródło: facebook/Wilki Sanok

31-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)