REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Usunięto awarię w kotłowni Kiczury. Przywrócono ogrzewanie i ciepłą wodę (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Jak podaje Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej doszło do awarii w kotłowni na Kiczurach. Efektem jest przerwa w dostawie centralnego ogrzewania i ciepłej wody do mieszkań. Na razie nie wiadomo, kiedy uda się naprawić usterki.

KOMUNIKAT SPGK

Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. – Zakład Ciepłowniczy informuje, że w związku z awarią w Kotłowni Kiczury nastąpi przerwa w dostawie centralnego ogrzewania i ciepłej wody do mieszkań. W chwili obecnej trwają intensywne prace związane z usuwaniem awarii. Dostawa ciepła do mieszkań zostanie wznowiona niezwłocznie po ich zakończeniu.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

SPGK

AKTUALIZACJA 16:35

Udało nam się skontaktować z pracownikiem SPGK. Awaria w samej kotłowni powoduje, że mieszkania w całym mieście, podłączone do sieci SPGK są aktualnie odcięte od „ciepła”. Usterka jest poważna. Na razie nie wiadomo co było przyczyną, choć nieoficjalnie mówi się, że wpływ na zaistniałą sytuację mogła mieć awaria prądu, która nastąpiła wcześniej. Nie wiadomo ile potrwają prace naprawcze. SPGK poinformuje o tym niezwłocznie.

AKTUALIZACJA 17:45

Do awarii doszło w tej kotłowni SPGK zlokalizowanej przy ul. Kiczury w Sanoku. Jak podają pracownicy przedsiębiorstwa, trwają intensywne prace naprawcze. – Gdy tylko będzie coś wiadomo na temat usunięcia awarii, niezwłocznie Państwa o tym poinformujemy – mówi w rozmowie telefonicznej z naszym reporterem Monika Stach, specjalista ds. technicznych Zakładu Ciepłowniczego SPGK.

AKTUALIZACJA 18:45

Udało nam się dotrzeć do nieoficjalnych informacji, według których usuwanie awarii przebiega na tyle dobrze, że być może jeszcze dzisiaj późnym wieczorem lub jutro rano ciepła woda i centralne ogrzewanie wróci do sanockich mieszkań. Podkreślamy jednak, że od czasu komunikatu SPGK z godziny 16:00 nie ukazała się żadna kolejna oficjalna wiadomość.

AKTUALIZACJA 20:45

Sanoczanie informują nas, że kaloryfery w ich mieszkaniach są już ciepłe.

AKTUALIZACJA 21:00

Uruchomiony został kocioł nr 1 i 2 oraz napełniono sieć na osiedlu Błonie i Wójtowstwo. Obecnie pompy obiegowe zostały uruchomione i rozgrzewane są kotły. Pozostała do napełnienia sieć w Śródmieściu i na Sobieskiego, za około godzinę powinny być już pełne. Obecnie zostaje do uruchomienia kocioł nr 3 ale jego praca jest jeszcze weryfikowana pod kątem działania jednej zasuwy. Do normalnych temperatur w mieszkaniach w całym Sanoku powinniśmy wrócić jutro po południu – pisze na swoim profilu w portalu społecznościowym Facebook.com burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski.

AKTUALIZACJA 7:30

KOMUNIKAT SPGK: Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. – Zakład Ciepłowniczy informuje, że awaria w kotłowni Kiczury została usunięta i w godzinach wieczornych oraz nocnych z 17 na 18 grudnia przywrócono ogrzewanie i dostawę centralnej ciepłej wody do mieszkań i pozostałych budynków zasilanych z sieci ciepłowniczej Przedsiębiorstwa. Za wszelkie utrudnienia w korzystaniu z naszych usług przepraszamy wszystkich Odbiorców.

 

źródło: Red., materiały nadesłane

17-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)