REKLAMA
REKLAMA

18-letni uczeń rozpylił gaz pieprzowy w jednej z sanockich szkół (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Przed godziną 8:00 w jednej z klas w I Liceum Ogólnokształcącym 18-letni uczeń rozpylił gaz pieprzowy. Interweniowali strażacy i policjanci. Na szczęście, oprócz objawów związanych z łzawieniem oczu, nikomu nic się nie stało. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło 11 grudnia przed godziną 8:00 w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Zagrody w Sanoku. Policja otrzymała zgłoszenie, że w jednej z klas ktoś rozpylił gaz pieprzowy. Interweniowali również strażacy i ratownicy pogotowia ratunkowego.

Dyrekcja szkoły podjęła decyzję o ewakuacji 64 uczniów i 12 członków personelu na parter w miejsce bezpieczne. 6 osób skarżyło się na łzawienie i pieczenie w gardle. Na szczęście nie było zagrożenia dla życia i zdrowia poszkodowanych – relacjonuje mł. ogn. Anna Kozłowska, rzecznik prasowy w KP PSP Sanok. – Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych kilkukrotnie dokonali pomiaru powietrza w pomieszczeniach. Urządzenia nie wykryły obecności szkodliwej substancji. Dowódca akcji podjął decyzję o przywróceniu możliwości prowadzenia zajęć dla uczniów.

Strażacy znaleźli pojemnik z gazem pieprzowym, zabezpieczyli go i przekazali policji.

Jak się okazało gaz rozpylił 18-letni uczeń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie wynikało to z chęci wywołania wielkiego zamieszania, a bardziej z ciekawości i być może dla żartu. KPP Sanok prowadzi postępowanie w tej sprawie.

źródło: Red., KPP Sanok, KP PSP Sanok

foto: zdjęcie poglądowe / archiwum Esanok.pl

17-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)