REKLAMA
REKLAMA

18-letni uczeń rozpylił gaz pieprzowy w jednej z sanockich szkół (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Przed godziną 8:00 w jednej z klas w I Liceum Ogólnokształcącym 18-letni uczeń rozpylił gaz pieprzowy. Interweniowali strażacy i policjanci. Na szczęście, oprócz objawów związanych z łzawieniem oczu, nikomu nic się nie stało. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło 11 grudnia przed godziną 8:00 w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Zagrody w Sanoku. Policja otrzymała zgłoszenie, że w jednej z klas ktoś rozpylił gaz pieprzowy. Interweniowali również strażacy i ratownicy pogotowia ratunkowego.

Dyrekcja szkoły podjęła decyzję o ewakuacji 64 uczniów i 12 członków personelu na parter w miejsce bezpieczne. 6 osób skarżyło się na łzawienie i pieczenie w gardle. Na szczęście nie było zagrożenia dla życia i zdrowia poszkodowanych – relacjonuje mł. ogn. Anna Kozłowska, rzecznik prasowy w KP PSP Sanok. – Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych kilkukrotnie dokonali pomiaru powietrza w pomieszczeniach. Urządzenia nie wykryły obecności szkodliwej substancji. Dowódca akcji podjął decyzję o przywróceniu możliwości prowadzenia zajęć dla uczniów.

Strażacy znaleźli pojemnik z gazem pieprzowym, zabezpieczyli go i przekazali policji.

Jak się okazało gaz rozpylił 18-letni uczeń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie wynikało to z chęci wywołania wielkiego zamieszania, a bardziej z ciekawości i być może dla żartu. KPP Sanok prowadzi postępowanie w tej sprawie.

źródło: Red., KPP Sanok, KP PSP Sanok

foto: zdjęcie poglądowe / archiwum Esanok.pl

17-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)