REKLAMA
REKLAMA

W środę XVI edycja Święta Drzewa!

REGION / PODKARPACIE. 10 października to tradycyjna data Święta Drzewa organizowanego w Polsce od lat przez Klub Gaja we współpracy z Lasami Państwowymi. W tym roku na terenie RDLP w Krośnie zaplanowano 28 różnego rodzaju akcji edukacyjnych związanych z nadchodzącym świętem.


Przykładowo: Nadleśnictwo Sieniawa zaplanowało sadzenie „Lasu Niepodległości”, Nadleśnictwo Cisna wraz z młodzieżą posadzi drzewa owocowe w lasach, zaś w Nadleśnictwie Dukla odbędzie się „Literacki spacer wśród drzew” organizowany przez Stowarzyszenie „Dębina” i gazetkę szkolną „Kleks”. „Literacki spacer wśród dębów” rozpocznie się o godz. 13.30 na leśnym parkingu nieopodal dębu „Wincenty”. Literacki Szlak Drzew przypomina m.in. o Aleksandrze Fredrze, Sewerynie Goszczyńskim, Wincentym Polu i Janie Szelcu – pisarzach związanych z Krościenkiem Wyżnym. Trasa wędrówki ma około 2.5 km.

Na terenie nadleśnictw odbędą się także prelekcje i spotkania edukacyjne dla dzieci i rodziców w przedszkolach, szkołach, Klubach Seniora oraz Stowarzyszeniach Osób Niepełnosprawnych i Domach Kultury. Będzie uroczyste sadzenie drzew oraz wycieczki do lasu, jak również konkursy plastyczne i z rozpoznawania krzewów i drzew leśnych.

W obchody włączył się również Zespół Szkół Leśnych w Lesku – młodzi adepci leśnictwa zorganizują prelekcje, konkursy i sadzenie drzew z uczniami okolicznych podstawówek.
Hasło tegorocznego XVI Święta Drzewa brzmi: „Każdy liść pochłania CO²” i ma nam uświadomić, że sadzenie drzew jest jednym z najprostszych i najbardziej praktycznych sposobów zapobiegania zmianom klimatu. Świętujmy z drzewami!

 

Tekst : Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

08-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook