REKLAMA
TOMASZ PORĘBA Czesław Siekierski ZS2 GRZEGORZ BRAUN Joanna Frydrych ZS3
REKLAMA
BOGDAN RZONCA

ZACZYNAMY! Weekendowe święto hokeja w Sanoku. Turniej młodzieży, mecz seniorów

SANOK / PODKARPACIE. Dla wszystkich miłośników hokeja na lodzie, nadchodzący weekend będzie nie lada gratką. W Arenie Sanok odbędzie się bowiem kolejny już turniej Karpackiej Młodzieżowej Ligi Hokejowej, a także mecz seniorów w II lidze słowackiej. Emocje gwarantowane!

Od piątku do niedzieli Arena Sanok będzie tętnić hokejowym życiem. Na tafli zaprezentują się zarówno młodsi jak i starsi zawodnicy sanockich klubów.

W piątek rozpocznie się turniej o Puchar Sanoka w ramach kolejnej już odsłony Karpackiej Młodzieżowej Ligi Hokejowej. Tym razem do boju przystąpią gracze z kategorii U15.

Liga Karpacka to świetna okazja do szkolenia naszych zawodników i zetknięcia się z inną wizją hokeja. Zarówno na płaszczyźnie sportowej jak i organizacyjnej. Występują w niej ekipy z Polski, Ukrainy, Rumunii, Słowacji, Węgier czy Łotwy. Chcemy czerpać wzorce z krajów, gdzie hokej jest na wyższym poziomie, jak choćby na Słowacji. Liga rozwija się. W pierwszym sezonie mieliśmy 4 turnieje, dziś jest ich ponad 10 – zaznacza Marcin Ćwikła, prezes UKS MOSiR Niedźwiadki Sanok.

HARMONOGRAM GIER PODCZAS KMLH SANOK CUP 2018

Do pierwszego meczu rundy rewanżowej przystąpią z kolei seniorzy Ciarko KH 58 Sanok występujący w II lidze słowackiej.

I runda była dla nas trudna, szczególnie jej początek. Przegraliśmy pierwszy trzy mecze, podczas których nie mogliśmy grać w pełnym składzie. Później było już lepiej. Nasza gra poprawia się z meczu na mecz. Szkoda mi meczu w Sabonovie (5:6 – przyp. red.). Mogliśmy pokusić się o zwycięstwo, obijaliśmy słupki bramki przeciwnika, brakło odrobiny szczęścia – relacjonuje Marcin Ćwikła, trener Ciarko KH 58 Sanok i dodaje: – Celem na II rundę jest zdobycie większej liczby punktów niż w pierwszej. Damy z siebie wszystko, aby to osiągnąć.

Rywalem będzie doskonale znany sanoczanom HK 2016 Trebišov.

To dobry zespół, wzmocniony przed sezonem czterema klasowymi zawodnikami, którzy wcześniej występowali w Hummennem (awans do I ligi – przyp. red.). W środowisku mówi się, że drużyna została stworzona, aby sięgnąć po triumf w całej lidze. My będziemy jednak skoncentrowani na naszej grze i jak najlepszym zaprezentowaniu się sanockim kibicom – zapowiada Marcin Ćwikła.

Zapraszamy na hokejowy weekend w Arenie Sanok! – mówi Jakub Górski, prezes Ciarko KH 58 Sanok.

Mecz Ciarko KH 58 Sanok – HK 2016 Trebišov zostanie rozegrany w sobotę 17 listopada o godzinie 19:00.

źródło: Red., materiały nadesłane

foto: Tomasz Sowa

16-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.