REKLAMA

ZACZYNAMY! Weekendowe święto hokeja w Sanoku. Turniej młodzieży, mecz seniorów

SANOK / PODKARPACIE. Dla wszystkich miłośników hokeja na lodzie, nadchodzący weekend będzie nie lada gratką. W Arenie Sanok odbędzie się bowiem kolejny już turniej Karpackiej Młodzieżowej Ligi Hokejowej, a także mecz seniorów w II lidze słowackiej. Emocje gwarantowane!

Od piątku do niedzieli Arena Sanok będzie tętnić hokejowym życiem. Na tafli zaprezentują się zarówno młodsi jak i starsi zawodnicy sanockich klubów.

W piątek rozpocznie się turniej o Puchar Sanoka w ramach kolejnej już odsłony Karpackiej Młodzieżowej Ligi Hokejowej. Tym razem do boju przystąpią gracze z kategorii U15.

Liga Karpacka to świetna okazja do szkolenia naszych zawodników i zetknięcia się z inną wizją hokeja. Zarówno na płaszczyźnie sportowej jak i organizacyjnej. Występują w niej ekipy z Polski, Ukrainy, Rumunii, Słowacji, Węgier czy Łotwy. Chcemy czerpać wzorce z krajów, gdzie hokej jest na wyższym poziomie, jak choćby na Słowacji. Liga rozwija się. W pierwszym sezonie mieliśmy 4 turnieje, dziś jest ich ponad 10 – zaznacza Marcin Ćwikła, prezes UKS MOSiR Niedźwiadki Sanok.

HARMONOGRAM GIER PODCZAS KMLH SANOK CUP 2018

Do pierwszego meczu rundy rewanżowej przystąpią z kolei seniorzy Ciarko KH 58 Sanok występujący w II lidze słowackiej.

I runda była dla nas trudna, szczególnie jej początek. Przegraliśmy pierwszy trzy mecze, podczas których nie mogliśmy grać w pełnym składzie. Później było już lepiej. Nasza gra poprawia się z meczu na mecz. Szkoda mi meczu w Sabonovie (5:6 – przyp. red.). Mogliśmy pokusić się o zwycięstwo, obijaliśmy słupki bramki przeciwnika, brakło odrobiny szczęścia – relacjonuje Marcin Ćwikła, trener Ciarko KH 58 Sanok i dodaje: – Celem na II rundę jest zdobycie większej liczby punktów niż w pierwszej. Damy z siebie wszystko, aby to osiągnąć.

Rywalem będzie doskonale znany sanoczanom HK 2016 Trebišov.

To dobry zespół, wzmocniony przed sezonem czterema klasowymi zawodnikami, którzy wcześniej występowali w Hummennem (awans do I ligi – przyp. red.). W środowisku mówi się, że drużyna została stworzona, aby sięgnąć po triumf w całej lidze. My będziemy jednak skoncentrowani na naszej grze i jak najlepszym zaprezentowaniu się sanockim kibicom – zapowiada Marcin Ćwikła.

Zapraszamy na hokejowy weekend w Arenie Sanok! – mówi Jakub Górski, prezes Ciarko KH 58 Sanok.

Mecz Ciarko KH 58 Sanok – HK 2016 Trebišov zostanie rozegrany w sobotę 17 listopada o godzinie 19:00.

źródło: Red., materiały nadesłane

foto: Tomasz Sowa

16-11-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Panie Tomaszu Ś.2018-11-14 12:56:33
0 0
Nic Pan nie pisze o Zagórzu ?. _Czy już tam wszystko jest świetnie -żadne wysypiska , rozwalone piaskownice , porozwalane szmaty . Oj coś od razu się polepszyło jak pan wystartował na burmistrza Zgórza i wyborcy pana nie docenili .A tak pan się starał.
KIBIC2018-11-14 13:08:44
0 0
TYLKO ZWYCIĘSTWO STS TYLKO ZWYCIĘSTWO . GRAMY O PLAY-OFF !!!
Kibic 2018-11-14 16:14:56
0 0
Liga Karpacka to świetna okazja do szkolenia naszych zawodników i zetknięcia się z inną wizją hokeja. Zarówno na płaszczyźnie sportowej jak i organizacyjnej. Występują w niej ekipy z Polski, Ukrainy, Rumunii, Słowacji, Węgier czy Łotwy. Chcemy czerpać wzorce z krajów, gdzie hokej jest na wyższym poziomie, jak choćby na Słowacji. Liga rozwija się. W pierwszym sezonie mieliśmy 4 turnieje, dziś jest ich ponad 10 – zaznacza Marcin Ćwikła, prezes UKS MOSiR Niedźwiadki Sanok.. Panie Ćwikła proszę powiedzieć kto sponsoruje Ligę Karpacką w całości i gdzie są zawodnicy którzy powinni tam grać