REKLAMA
REKLAMA

Z placu budowy wyłania się dworzec multimodalny (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W zaskakująco szybkim tempie przebiegają prace przy budowie nowoczesnego dworca multimodalnego w Sanoku. Na placu budowy przy ul. Lipińskiego, przejętym początkiem roku przez wykonawcę – firmę BIPV System sp. z o. o., widoczne są już zbrojenia. Obecny stan prac prezentujemy na poniższych zdjęciach.

Nowy dworzec ma powstać do końca października tego roku. Jego powierzchnia wyniesie 1274 m kw. W dwukondygnacyjnym obiekcie znajdą się: poczekalnie, przechowalnia bagażu, kasy, bar z zapleczem socjalnym, boksy sklepowe, punkt informacji turystycznej, pomieszczenia techniczne dla ochrony i kierowców oraz toalety. Przy dworcu przewidziano parking. Powstaną także windy, z czego dwie przy kładce nad torami. Ta z kolei zostanie całkowicie przebudowana.

Inwestycja powstaje w ramach projektu: „Wdrożenie zintegrowanego systemu ograniczenia niskiej emisji w ramach systemu transportu w Miejski Obszarze Funkcjonalnym Sanok – Lesko”. Przedsięwzięcie opiewa na kwotę 30 mln zł, z czego blisko 20 mln złotych to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Projekt zakłada nie tylko budowę nowego dworca, ale także zakup 11 niskoemisyjnych autobusów, które dostarczy sanocki Autosan. Sanoczanie wybrali już ich kolor. W internetowym głosowaniu do gustu mieszkańcom przypadły barwy herbu miejskiego. Nowych, sanockich „boćków” na ulicach miasta możemy spodziewać się już w październiku bieżącego roku.

Urząd Miasta Sanoka

14-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook