REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Zapłonęła watra! Sanok stolicą Karpat (FILM, ZDJĘCIA)

Zapłonęła watra! Sanok stolicą Karpat (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Uroczystym rozpaleniem watry rozpoczęło się w Sanoku święto kultury Karpat Wschodnich. Przez trzy dni w Skansenie będzie można poznać zwyczaje ludzi gór, rzemiosło, posłuchać ludowych kapel, a także zasmakować tradycyjnych potraw. Zapraszamy do obejrzenia materiału video oraz fotorelacji.

Foto: Red.

Foto: UM Sanok

W dniach: 6,7,8 lipca odbędzie się III już edycja Święta Gór: „KARPATY – GÓRY KULTURY”. Imprezę organizuje Urząd Miasta Sanoka we współpracy z Muzeum Budownictwa Ludowego i Euroregionem Karpackim, który obchodzi swoje XXV-lecie w mieście, w którym powstał.

Oprócz licznych występów i targu rzemiosł regionalnych, który odbywać się będzie na Rynku Galicyjskim, w sobotę, na błoniach nadsańskich obok skansenu odbywać się będą ciekawe gry, zabawy i konkursy turystyczne dla dzieci. W Budynku dydaktycznym MBL można będzie posłuchać opowieści ludzi gór, w tym naszego himalaisty – Łukasza Łagożnego.

plakat a0 UM SANOK

źródło: Red., materiały nadesłane

06-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)