REKLAMA
REKLAMA

Zbliża się Jarmark Ikon 2018. W tym roku potrwa dwa dni!

SANOK / PODKARPACIE. Tegoroczny Jarmark Ikon potrwa dwa dni. W dniach 11-12 sierpnia do Sanoka przyjadą artyści ludowi i rzemieślniczy z Polski i z zagranicy.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę Rynek, deptak i ulice przyległe zapełnią się twórcami ikon oraz artystami: rzemiosła, malarstwa czy tkactwa. Współcześni artyści wykonujący ikony zaprezentują proces ich powstawania. Będzie okazja do obejrzenia i zakupu lokalnych wyrobów. Z pewnością skuszą też regionalne przysmaki.

Podczas Jarmarku Ikon zorganizowane zostaną darmowe warsztaty artystyczne. Wystąpią również muzycy uliczni, których odwiedzający spotkają na rogach ulic.

W sobotę odbędą się także klimatyczne koncerty. Do kościoła ojców franciszkanów zapraszamy o godzinie 17.00 na koncert muzyki sakralnej. W cerkwi Świętej Trójcy o godzinie 18.00 wystąpi zespół „Widymo” z muzyką cerkiewną. O godzinie 20.00 na dziedzińcu Zamku Królewskiego odbędzie się koncert Joachima Mencela Quintet – Artisena. Wstęp na organizowane wydarzenia jest bezpłatny.

Przez dwa dni imprezy na Ogródku Jordanowskim funkcjonować będzie Strefa dla Dzieci. Organizatorem Jarmarku Ikon 2018 jest Urząd Miasta Sanoka.

                                                                   UM Sanok, materiały nadesłane,  foto nagłówek: archiwum Esanok.pl

ZOBACZ TAKŻE Jarmark Ikon 2017

03-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

UdostępnijNapisz komentarz przez Facebook