REKLAMA

Zlikwidowano ogromną uprawę konopi. ZOBACZ VIDEO (FILM, ZDJĘCIA)

Zlikwidowano ogromną uprawę konopi. ZOBACZ VIDEO (FILM, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. To kolejne już uderzenie podkarpackich policjantów w narkobiznes. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspierani przez kolegów z jednostek w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i Zarządu CBŚP w Białymstoku zlikwidowali dwie nielegalne uprawy konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczyli blisko 4 tysiące roślin i ponad 60 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 4 milionów złotych. Zarzuty usłyszało czterech mężczyzn, Polak i trzech obywateli Wietnamu.

Realizacje miały miejsce w ubiegłym tygodniu. Kilkudziesięciu policjantów z wydziałów kryminalnych komend w Rzeszowie, Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim, wspierani przez antyterrorystów ze Szczecina i Gorzowa, o godz. 6 rano weszli pod wytypowany adres w województwie zachodniopomorskim. W wynajętym budynku przestępcy ukryli nielegalną uprawę konopi.

Pomieszczenia zostały specjalnie do tego celu przystosowane i wyposażone. Wnętrze podzielono na strefy, w których znajdowały się rośliny na różnych etapach wzrostu. Łącznie zabezpieczono tam 2735 roślin oraz 13 kilogramów marihuany. Osoby zaangażowane w ten proceder zainwestowały około 350 tys. złotych, aby wyposażyć hale w urządzenia do naświetlania, nawadniania, nawożenia i wentylacji. Na miejscu zabezpieczono dwa agregaty prądotwórcze o wartości 100 tys. złotych oraz zbiorniki z paliwem o pojemności 5 tys. litrów.

Na miejscu zatrzymano trzech mężczyzn, właściciela budynku oraz dwóch obywateli Wietnamu w wieku 31 i 38 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uprawy konopi i wytwarzania z nich znacznej ilości środka odurzającego w postaci marihuany. Sąd tymczasowo ich aresztował.

Trzy dni później, policjanci z Rzeszowa, wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP Zarządu w Białymstoku przeszukali kolejne miejsce na terenie Gołdapi, w województwie warmińsko-mazurskim. Tym razem, na poddaszu budynku mieszkalnego ujawniono ukrytą uprawę konopi. Zabezpieczono tam ponad 1100 roślin, na różnych etapach wzrostu oraz 50 kilogramów marihuany. W budynku zatrzymano 31-letniego obywatela Wietnamu, który zajmował się tą nielegalną działalnością. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Śledztwo nadzoruje Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

źródło: KWP

07-06-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

???2018-06-07 06:40:31
0 0
A co to ma wspólnego z Sanokiem?
..2018-06-07 08:00:13
0 0
to ma wspolnego z sanokiem to ze pewnie czesc tu trafiala lub to ma wspolnego z sanokiem aby przestrzec innych rolnikow tego rodzaju
prałat2018-06-07 09:14:32
0 0
Marihuana to nie nakrotyk, tumany. Czepcie się alkoholu który jest ogólnodostępny a ile po nim zła się wyrabia. Jeszcze nie wiedziałem nikogo kłócącego się, bijącego, wrzeszczącego po marihunanie. A po alkoholu i owszem. Cały czas... ZALEGALIZOWAĆ !!!
Marie huana2018-06-07 09:26:50
0 0
Zalegalizowac ten wpanialy lek na raka i inne przypadlosci.
senior2018-06-07 13:48:27
0 0
Co za czasy nastaly.pamietam jak konopie uprawiali po wioskach prawie wszyscy.gry wyrosly wyrywano z korzeniami robilo sie snopy potem na tydzien do wody .nastepnie suszenie potem obrobka i oczyszczanie z twardych wlokien .potem nawijanie na kadziele a w dlugie zimowe wieczory przadki z kadzielami schodzily sie po domach .przy okazji zostala obmowiona cala parafia.potem nici zawozono do tkacza i tam postawalo plotno ktore w tym czasie zastepowalo dzisiejsze przescieradlo.a gdy pchelka ukasila w tylek wystarczylo tylkiem potrzec o ta plachta byla szorstka niczym gruboziarnisty papier scierny.swedzenie mijalo natychmiast.
1232018-06-07 20:26:15
0 0
Nie można zalegalizować bo ciemniaki przy korycie nie bardzo wiedzą jak to opodatkować.Jak tylko wymyślą to bedzie mozna kupic w kiosku Ruchu.