REKLAMA
REKLAMA

1 MARCA: Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. PROGRAM UROCZYSTOŚCI

SANOK / PODKARPACIE. W piątek, 1 marca 2019 r. obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którego celem jest złożenie hołdu żołnierzom niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia.

Uroczystości w Sanoku rozpoczną się przy ul. Wąskiej (mury byłego Aresztu Śledczego), gdzie o godzinie 17.00 pod tablicą upamiętniającą płk. Łukasza Cieplińskiego władze samorządowe złożą kwiaty. Następnie, o godzinie 17.30 w Kościele Farnym Zespół Wokalny „Soul” w hołdzie „Żołnierzom Niezłomnym” wykona koncert. O godzinie 18.00 zaplanowano wspólną modlitwę podczas mszy świętej.

Dalsza część uroczystości będzie miała miejsce na Rynku, gdzie pod tablicą upamiętniającą żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, straconych w publicznych egzekucjach w Sanoku w 1946 roku, zostaną złożone wieńce i kwiaty.

Urząd Miasta Sanoka zwraca się z prośbą do organizacji kombatanckich, stowarzyszeń społecznych, partii politycznych oraz wszystkich chętnych do złożenia wieńców i kwiatów na Rynku w dniu 1 marca 2019 r. – o zgłoszenie się w Urzędzie Miasta Sanoka, pokój nr 63 lub telefonicznie: 13 46 52 828.

UM Sanok

22-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)