REKLAMA
REKLAMA

1 MARCA: Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. PROGRAM UROCZYSTOŚCI

SANOK / PODKARPACIE. W piątek, 1 marca 2019 r. obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którego celem jest złożenie hołdu żołnierzom niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia.

Uroczystości w Sanoku rozpoczną się przy ul. Wąskiej (mury byłego Aresztu Śledczego), gdzie o godzinie 17.00 pod tablicą upamiętniającą płk. Łukasza Cieplińskiego władze samorządowe złożą kwiaty. Następnie, o godzinie 17.30 w Kościele Farnym Zespół Wokalny „Soul” w hołdzie „Żołnierzom Niezłomnym” wykona koncert. O godzinie 18.00 zaplanowano wspólną modlitwę podczas mszy świętej.

Dalsza część uroczystości będzie miała miejsce na Rynku, gdzie pod tablicą upamiętniającą żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, straconych w publicznych egzekucjach w Sanoku w 1946 roku, zostaną złożone wieńce i kwiaty.

Urząd Miasta Sanoka zwraca się z prośbą do organizacji kombatanckich, stowarzyszeń społecznych, partii politycznych oraz wszystkich chętnych do złożenia wieńców i kwiatów na Rynku w dniu 1 marca 2019 r. – o zgłoszenie się w Urzędzie Miasta Sanoka, pokój nr 63 lub telefonicznie: 13 46 52 828.

UM Sanok

22-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)