REKLAMA
REKLAMA

26/27 PAŹDZIERNIKA: Zmiana czasu. Co to oznacza?

SANOK / PODKARPACIE. W nocy z 26 na 27 października po raz kolejny przestawimy nasze zegarki. Główny Urząd Miar przygotował zaś „ściągę” dla mieszkańców Polski pozwalającą ocenić, które rozwiązanie jest dla nich najkorzystniejsze i dlaczego.

Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi w nocy z 26 na 27 października. O godzinie 3 przesuwamy wskazówki na 2 i dzięki temu śpimy dłużej.

– Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w tym pieszych i rowerzystów; automatyczne zmiany czasu w urządzeniach; drobna przestępczość; zawody wykonywane na świeżym powietrzu (budownictwo, rolnictwo, leśnictwo); zwierzęta domowe i hodowlane; dzieci i młodzież szkolna (przedszkola, szkoły); uwarunkowania geograficzne; turystyka, rekreacja, muzea, obiekty kultury; handel, mała gastronomia; rozkłady jazdy, komunikacja, podróże; uwarunkowania kulturowe i historyczne – wymienione elementy, sytuacje wpływają na nasze życie codzienne przy zmianie czasu. Zobacz szczegółową grafikę – pdf.

grafika: Główny Urząd Miar

25-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)