REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców!

SANOK / PODKARPACIE. Dwaj nietrzeźwi kierujący zostali ujęci przez innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyźni prowadzili samochody mimo, że wcześniej pili alkohol. Za zachowanie niezgodne z prawem odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj w Sanoku doszło do dwóch sytuacji, w których świadkowie wykazali się ogromna odpowiedzialnością i udaremnili dalsza jazdę nietrzeźwym kierującym.

Przed godz. 18 na ul. Sadowej, na parkingu, został ujęty kierujący mitsubishi. Mężczyzna chwilę wcześniej wjechał na parking i wysiadając auta, wzbudził podejrzenia przebywających tam osób, że jest nietrzeźwy. Gdy podeszli bliżej, wyczuli od mężczyzny alkohol i odebrali mu kluczyki do auta. Następnie powiadomili policję i razem z kierującym oczekiwali na przyjazd funkcjonariuszy. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 42-letni kierowca mitsubishi, ma w organizmie niemal 3 promile alkoholu.

Kolejny podobny przypadek, miał miejsce na ul. Lipińskiego w Sanoku, przed godz. 22. Mężczyzna w jednym z lokali spożywał alkohol, a następnie wsiadł do volkswagena i odjechał. Świadek widząc jego zachowanie pojechał za tym kierującym. Po zatrzymaniu się na stacji paliw, mężczyzna zabrał kierującemu kluczyki do samochodu. Kierujący próbował uciec, jednak się mu to nie udało. Został przekazany funkcjonariuszom. Policjanci zbadali stan jego trzeźwości. Okazało się, że 55-latek ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci w tych sprawach prowadzą postępowania.

źródło: KPP Sanok

foto: zdjęcie poglądowe / archiwum Esanok.pl

25-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)