REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców!

SANOK / PODKARPACIE. Dwaj nietrzeźwi kierujący zostali ujęci przez innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyźni prowadzili samochody mimo, że wcześniej pili alkohol. Za zachowanie niezgodne z prawem odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj w Sanoku doszło do dwóch sytuacji, w których świadkowie wykazali się ogromna odpowiedzialnością i udaremnili dalsza jazdę nietrzeźwym kierującym.

Przed godz. 18 na ul. Sadowej, na parkingu, został ujęty kierujący mitsubishi. Mężczyzna chwilę wcześniej wjechał na parking i wysiadając auta, wzbudził podejrzenia przebywających tam osób, że jest nietrzeźwy. Gdy podeszli bliżej, wyczuli od mężczyzny alkohol i odebrali mu kluczyki do auta. Następnie powiadomili policję i razem z kierującym oczekiwali na przyjazd funkcjonariuszy. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 42-letni kierowca mitsubishi, ma w organizmie niemal 3 promile alkoholu.

Kolejny podobny przypadek, miał miejsce na ul. Lipińskiego w Sanoku, przed godz. 22. Mężczyzna w jednym z lokali spożywał alkohol, a następnie wsiadł do volkswagena i odjechał. Świadek widząc jego zachowanie pojechał za tym kierującym. Po zatrzymaniu się na stacji paliw, mężczyzna zabrał kierującemu kluczyki do samochodu. Kierujący próbował uciec, jednak się mu to nie udało. Został przekazany funkcjonariuszom. Policjanci zbadali stan jego trzeźwości. Okazało się, że 55-latek ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci w tych sprawach prowadzą postępowania.

źródło: KPP Sanok

foto: zdjęcie poglądowe / archiwum Esanok.pl

25-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)