REKLAMA
REKLAMA

Alarmy bombowe w Kauflandach. Policja interweniowała również w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. W środę wieczorem do sieci sklepów Kaufland dotarła Informacja o rzekomym podłożeniu ładunku wybuchowego w poszczególnych marketach niemal w całej Polsce. Na dużą skalę interweniowali policjanci i strażacy. W części sklepów zarządzono ewakuację. Wiadomości o alarmie bombowym przekazała między innymi ESKA Lublin. W Sanoku również sprawdzono obiekt. Nie wykryto zagrożenia, dlatego market funkcjonował normalnie.

Alarm wszczęto w środę wieczorem, około godziny 18:00. Do marketów Kaufland trafiła informacja o tym, że w wielu sklepach tej może być podłożona bomba. Służby ewakuowały placówki między innymi w Toruniu, Wrocławiu, Warszawie i na Lubelszczyźnie. Ponadto, jak podawało Radio ZET, że jeden z czytelników informował o interwencji straży pożarnej i saperów na terenie Kauflandów w Kutnie i Włocławku. W wielu miejscach przeprowadzono ewakuację klientów i pracowników.

Po doniesieniach medialnych interweniowała również policja w Sanoku.

Do marketu w Sanoku nie dotarła żadna informacja o rzekomym ładunku wybuchowym. Napływające wiadomości z innych miast sprawiły jednak, że podjęliśmy działania. Policjanci sprawdzili czy istnieje jakiekolwiek zagrożenie. Niebezpieczeństwa nie wykryto stąd nie było konieczności przeprowadzania ewakuacji – relacjonuje asp. szt. Anna Oleniacz, oficer prasowy KPP Sanok.

Nie było konieczności wzywania strażaków.

Autor lub autorzy fałszywych zawiadomień o zagrożeniu bombowym muszą się liczyć z możliwością poniesienia surowej kary. Za takie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Co ważne, za bezpodstawne wszczęcie alarmu może odpowiadać osoba już od 15 roku życia.

zdjęcie poglądowe / pixabay.com

źródło: Red., ESKA Lublin, Radio ZET

31-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)